نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت مراکز درمانی استان تهران برای درمان بیماران کرونایی چگونه است؟»، اظهار داشت: تقریبا حدود 6400 بیمار بستری داریم و ورودی و مراجعه به اورژانس 6500 تا 7000 نفر است که از این تعداد مراجعه به اورژانس در روز، هزار بیمار بستری می‌شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه آمار فوتی‌ها بالاست، ادامه داد:‌ تعدادی از بیماران ترخیص می‌شوند و در روز به تعداد بیمارانی که در اورژانس بستری می‌شوند و بر اساس شرایط، بخش‌ها را زیر بار کرونا برده و اضافه می‌کنیم.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران اضافه کرد:‌ در حال حاضر تقریبا از این 6400 بیمار بستری شده، 15 درصد سهم بیمارستان‌های نیروهای مسلح، حدود 25 درصد سهم بیمارستان‌های خصوصی، حدود 10 درصد بیماران در بیمارستان‌های تامین اجتماعی و نهادهای خاص مثل بیمارستان‌های وزارت نفت، بانک ملی، دانشگاه آزاد و بقیه بیماران هم در بیمارستان‌های دولتی بستری هستند.

توکلی با اشاره به اینکه 102 بیمارستان در کل استان تهران و حدود 65 بیمارستان در مناطق 22گانه شهر تهران زیر بار بیماران کرونایی قرار دارند، بیان داشت: همچنین بیمارستان‌های تخصصی، بیماران تخصصی خود را دارند و اگر همین بیماران مشکل و آلودگی کرونا هم داشته باشند، درمان لازم صورت می‌گیرد؛ مثل بیمار تصادفی یا ارتوپدی و...

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا از نظر امکانات لازم برای درمان بیماران با کمبودی مواجه نیستید؟»،گفت:دارو و تجهیزات فراهم است و مشکلی در این خصوص نداریم؛ البته مقداری در توزیع داروی «رمدسیویر» مشکل داشتیم که خدا را شکر در حال حل شدن است.