• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322683

  نوسازی خودروهای فرسوده موضوعی بود که دو تن از اعضای شورا بر سوق دادن منابعی نظیر وام خرید خودرو در این جهت تاکید کردند.

  به گزارش پارس، احمد دنیامالی در دویست و نهمین جلسه شورا گفت: با توجه به آغاز به کار هیئت رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی بهتر است نشستی با این اعضا داشته باشیم تا در جریان نقطه نظرات شورای اسلامی شهر تهران قرار بگیرند.

  وی با اشاره به وام خرید خودرو اظهارداشت: در وهله اول باید توجه داشت که منابع مالی این تسهیلات جز منابع نقد نبوده که بخواهیم در بخش های عمرانی و حمل و نقل صرف کنیم ، این تسهیلات بانکی است و برای خروج از رکود تخصیص یافت.

  دنیامالی ادامه داد: استحضار دارید که در کشور چند میلیون خودروی فرسوده داریم که اگر بتوانیم این منابع را در جهت نوسازی این خودروها سوق دهیم هم موجب رونق بازار خودرو خواهد شد و هم مشکل خودروهای فرسوده حل می شود.

  وی تصریح کرد: در کشور ۵ تا ۶ میلیون خودروی فرسوده وجود دارد و می توان چنین منابعی را برای نوسازی آنها تخصیص داد.

  در ادامه جلسه اقبال شاکری نیز گفت: در تهران ۱۵ هزار تاکسی فرسوده وجود دارد که در سطح شهر سم می پراکنند ولی متاسفانه وام خرید خودرو به نوسازی این تاکسی ها اختصاص نیافت.

  وی افزود: ما امیدواریم منابعی این چنین در گام های بعدی تخصیص داده شود تا تاکسی های فرسوده تهران هر چه سریعتر نوسازی شوند.

  شاکری همچنین به تعطیلی غرفه و مراکز عمومی فرهنگسرای رازی اشاره کرد و گفت: اختلافات موجود در این موضوع باید هر چه سریعتر رفع شود تا مردم بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

  در پی اظهار نظر برخی در خصوص گزارشات حسابرسی شهرداری تهران، مرتضی طلایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در صحن شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه امروز فضای مسمومی بر علیه اعضای شورای شهر و خبرنگاران به وجود آمده است که نه به نفع شورای شهر بوده و نه به نفع شهرداری است.

  وی بر لزوم مدیریت پیشگیرانه در خصوص چنین موضوعاتی توسط مسئولین مرتبط تاکید کرد و اظهار داشت: آبروی شورای شهر و شهرداری در گرو یکدیگر است و رفتن آبروی هر کدام به معنی رفتن آبروی دیگری است.

  نایب رئیس شورای شهر ادامه داد: حفظ و صیانت از آبروی شورای شهر بر عهده اعضای شورا است و حتی اگر در خصوص یکی از اعضای شورای شهر مباحثی مطرح شود در واقع به کل شورای شهر آن موضوع اطلاق شده است.

  رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در همین خصوص گفت: حسابرسی کاری تخصصی است و نباید با اتکا به مباحث مطرح شده در آن فضا سازی بشود.

  مهدی چمران تاکید کرد: حسابرسی باید به صورت دقیق انجام شود و نتایجی که از این حسابرسی به دست می آید قابل پذیرش بوده و شهرداری باید در مرحله بعد آن را اصلاح کند.

  وی تاکید کرد: نباید با اتکا به چنین موضوعاتی به نفع و یا به ضرر افراد چیزی گفته شده و فضا سازی بشود.

  خودرو رئیس شورای اسلامی شهر شورای شهر تهران منابع مالی هیئت رئیسه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها