به گزارش خبرنگار حوزه شهری پارس نیوز،ابوالفضل قناعتی در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت حکم قلع و قمع پاساژ علاءالدین چه زمانی صادر خواهد شد اظهار داشت:بعد از اتفاقاتی که برای پاساژ علاءالدین رخ داد،مالک این پاساژ به دیوان عدالت اداری مراجعه و همان زمان دیوان رای به توقف حکم قلع و قمع این پاساژ تا مشخص شدن وضعیت حقوقی و تخلفات آن را صادر کرد.
 
وی در ادامه افزود:در همان زمان نیز دیوان عدالت اداری برای بررسی موضوع،کارشناس خود را برای رسیدگی به تخلفات پاساژ علاءالدین اعزام می کند.7 نفر کارشناس از سوی دیوان به پاساژ اعزام می شوند درباره تمامی تخلفات حقوقی و فنی و عمرانی آن بررسی های خود را شروع می کنند.
 
این عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان این موضوع که در اعلام نتیجه بررسی‌های دیوان عدالت اداری تأخیری ایجاد شده است،جلسه‌ای با حجت‌الااسلام منتظری رئیس دیوان عدالت درباره آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات پاساژ علاءالدین برگزار کردم.خوشبختانه جناب آقای منتظری سریعا دستور به رسیدگی تخلفات این هتل را صادر کرد و طی تماس تلفنی که با قاضی مربوطه داشتند،آخرین مراحل رسیدگی به تخلفات حقوقی این پاساژ را جویا شدند.
 
قناعتی در ادامه تصریح داشت: رئیس دیوان عدالت اداری در این جلسه مذکور به قاضی پرونده علاءالدین تأکید کرد حداکثر 15 روز آینده تکلیف آن را روشن کند که از آن تاریخ حدود 5 روز گذشته است، وی حتی اعلام کرد اگر نمی‌توانید،‌ پرونده را به خودم بدهید تا شخصا به آن ورود کنم. از این رو احساس کردم وی و قاضی پرونده در این پرونده مصمم هستند که سریعاً تعیین تکلیف شود.
 
وی گفت:برداشت بنده درباره حکم دیوان عدالت اداری این گونه است که ممکن است حکم قبلی مورد تایید قرار گیرد و طبقات اضافی و تخلفات مالک پاساژ قلع و قمع و خراب شود.البته بایستی منتظر بمانیم که قاضی پرونده با توجه به اظهارات کارشناسان چه تصمیمی خواهد گرفت.
 
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا با صدور حکم دیوان عدالت اداری،مرجع دیگری می تواند آن را نقض کند و یا خیر اظهار داشت:به هیچ عنوان صحت ندارد و با صدور حکم توسط دیوان،بایستی بنای اضافی این پاساژ قلع و قمع شود و البته نبایستی مشکلی برای سایر طبقات علاءالدین بوجود آید.