به گزارش پارس، گلزار شهدا و حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) در پنجشنبه و جمعه آخر سال آماده حضور میلیونی شهروندان است، و در این راستا توصیه‌هایی برای مراجعان منتشر کرده است که به این شرح است:
 
1- با توجه به کمبود فضای پارک و حرکت خواهشمندیم از توقف‌های طولانی مدت خودداری و در کمترین زمان ممکن وسیله نقلیه خود را از محل خارج نکنید تا دیگر شهروندان نیز بتوانند از فضای پارک موجود استفاده کنید.
 
2- از توقف دوبله جدا خودداری کنید.
 
3- به جهت رفاه حال خود و تسهیل در عبور و مرور با ماموران راهنمایی و رانندگی مستقر در تقاطع‌ها نهایت همکاری را داشته باشید.
 
4- از توقف در حریم تقاطع‌ها و مکان‌های کم عرض و سرپیچ‌ها خودداری کنید.
 
5- جهت دسترسی به قطعات مورد نظر با استفاده از علائم راهنما، مسیر خود را انتخاب کنید.
 
6- جهت تهیه گل و گلاب در مقابل ایستگاه‌های عرضه گل در منتهی الیه سمت راست و پارکینگ‌های در نظر گرفته شده توقف کنید.
 
7- اعمال محدودیت در بعضی معابر صرفا جهت رفاه حال مسافران و تسهیل در عبور و مرور است. خواهشمندیم با ماموران راهنمایی و رانندگی همکاری داشته باشید.
 
8- هنگام خروج و همچنین هنگام تردد بین قطعات حق تقدم سایر و وسایل نقلیه را رعایت و به اطراف خود توجه کامل داشته باشید.
 
9- رعایت حق تقدم عبور عابرین پیاده الزامی است.
 
10- هنگام عبور از خیابان مراقب کودکان خود باشید و از دویدن آنان در معابر جلوگیری شود.
 
11- محل پارک خودروی خود را به خاطر بسپارید. 12- هنگام عبور از خیابان مراقب حرکت موتورسواران باشید.
 
12- هنگام وقوع تصادف خسارتی سریعا وسایل نقلیه خود را به منتهی الیه سمت راست خیابان منتقل و از ایجاد تراکم جلوگیری نمایید و با شماره تلفن 66935577 یا شماره 110 تماس برقرار کنید.
 
13- راکبین موتورسیکلت خواهشمندیم ضمن استفاده از کلاه ایمنی از سرعت غیرمجاز در معابر جدا خودداری کرده و مراقب عبور عابرین پیاده خصوصا کودکان باشید.
 
پیام‌های ضروری جهت هدایت مسیر مراجعین و شهروندان به قطعات:
 
1-اگر قصد حرکت از قطعات شهداء به سمت قطعات قدیم را دارید، از دوربرگردان مقابل درب شمال (باب الشهداء) استفاده کنید.
 
2- اگر قصد حرکت از قطعات قدیم به سمت ضلع شمالی بلوار الزهرا (س) شامل قطعات هنرمندان، نام آوران، عروجیان و قطعات 200 به بالا را داردی، از دوربرگردان مقابل درب گل‌دسته (باب الزهرا (س)) استفاده کنید.
 
3- اگر در قطعات 250-242-241-231-240 حضور دارید و می‌خواهید به قطعات 252 و 253 بروید، از دوربرگردان مقابل درب 250 (باب الرضا (ع)) در جاده قدیم قم استفاده کنید.
 
4- اگر در قطعات قدیم حضور دارید، جهت خروج و همچنین دسترسی به قطعات جدید (300 به بالا) می‌توانید از طریق زیرگذر گلدسته واقع در انتهای بلوار الزهرا (ع) (قبل از درب گلدسته) و همچنین از طریق زیر گذر جنوبی اقدام و به قطعات مورد نظر مراجعه کنید.
 
5- در صورتی که پس از خروج از بهشت زهرا (س) وارد جاده قدیم قم شدید، برای ورود به تهران، از طریق بلوار کهریزک وارد آزادراه قم – تهران شوید.
 
6- راه دسترسی به قطعات قدیم صرفا از طریق آزادراه خلیج فارس و در ادامه مسیر غرب به شرق بلوار علامه عسگری امکان‌پذیر می‌باشد. با توجه به محدودیت اعمال شده در مقابل درب 13 آبان (باب السلام) مسیر مذکور به درب شمالی (باب الشهداء) دسترسی نخواهد داشت.
 
7- جهت دسترسی به درب شمالی (باب الشهداء) از طریق بزرگراه بهشت زهرا (س) (شهید هاشمی) می‌توانید به طور مستقیم وارد بهشت زهرا (س) و انسداد درب باب الندبه، جهت ورود به قطعات 204 تا 230 می‌توانید از طریق پل شمال به شرق، وارد بلوار علامه عسکری شده و از درب باب الرحمه استفاده کنید.
 
9- مسیر شرق به غرب بلوار علامه عسگری در تقاطع سه راهی باقرشهر مسدود می‌باشد. دسترسی به قطعات قدیم و درب شمالی (باب الشهداء) از این طریق امکانپذیر نیست.
 
10-بهترین راه‌های دسترسی به قطعات جدید، (300 به بالا) به شرح زیر است:
 
الف) ساکنین شرق تهران از جاده قدیم قم استفاده کنید.
 
ب)ساکنین غرب تهران از آزادراه خلیج فارس – بلوار علامه عسگری – درب 13 آبان (باب السلام) مسیر جنب مقبره‌ها و زیرگذر جنوبی استفاده کنید.
 
ج) ساکنین شمال و مرکز تهران از طریق بزرگراه بهشت زهرا (س) (شهید هاشمی) درب شمالی (باب الشهداء) بلوار شهداء بلوار حضرت زهرا (س) و زیرگذر درب گلدسته (باب الزهرا (س)) استفاده کنید.