به گزارش پارس، محمد باقر قالیباف که از طریق پرتال شهرداری تهران به صورت مستقیم با کارمندان شهرداری پایتخت گفت و‌گو کرد، ضمن تسلیت و تعزیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، تصریح کرد: یکی از سنتهای خوب ما ایرانیان و شیعیان حضرت علی (ع) این است که در فرصتها و ایام مختلف، به گذشته خودمان برمی‌گردیم و ارزیابی می‌کنیم. معمولا انسان در پایان هر سال نیز در بعد شخصیت حقیقی و حقوقی خودش از زندگی و کار خود ارزیابی می‌کند و مطمئن هستم همه شما سالی توام با موفقیت را پشت سر گذاشته‌اید.
 
قالیباف در ادامه خطاب به کارمندان شهرداری تهران تاکیدکرد: با همه فراز و نشیب‌هایی که در شهرداری تهران داشتیم، به سهم خودم به شما خدا قوت می گویم و از شما تشکر می‌کنم که توانستید برنامه سال قبل را به طور کامل در بخشهای مختلف محقق کنید. یکی از وعده‌هایی که خدمت مقام معظم رهبری از طرف شما عزیزان داشتیم این بود که دست به دست هم دهیم تا شهرداری را یک سازمان پویا، خدمتگزار و سالم انسانی کنیم و بتوانیم فعالیت، کار و خدمت به مردم را در این سازمان نهادینه کنیم. این در حالیست که انصافا شهرداری تهران تبدیل به یک نهاد اجتماعی شده و در شبکه اجتماعی شهر و حتی بر تک تک خانواده‌ها تاثیرگذار شده است.
 
وی همچنین گفت: این کار امکان پذیر نیست جز اینکه یکایک ما، از بنده به عنوان خدمتگزار شما تا همه مدیران و مسئولان در شهرداری و یکایک شما برادران و خواهران گرامی دست به دست هم دهیم و بتوانیم سازمان خود را به یک سازمان نمونه و انسانی تبدیل کنیم که در آن کرامت و تعلیم در راس کار باشد.
 
شهردار تهران ادامه داد: ما باید با روحیه جهادی و مجاهدت، به سمت خدمت، کار و تلاش، برکت در زندگی، وقت و کار برویم؛ این موارد است که در کنار سلامت و محبت خیر کثیر برای ما می آورد.
 
دکتر قالیباف با تاکید بر ضرورت توجه به خدمتگذاری به مردم و حفظ کرامت در شهرداری تهران، تصریح کرد: از خداوند بزرگ در این روزهای پایانی سال که آن را با سلامت، شادابی و نشاط به پایان رساندیم می‌خواهم که به همه ما توفیق دهد تا این روحیه خدمتگذاری و جهادی را ادامه دهیم؛ باید بگوییم این لطف مقام معظم رهبری و زحمات مجاهدانه یکایک شما برادران و خواهران گرامی بود که این فرهنگ جهادی در فضای شهرداری مورد تایید رهبر معظم انقلاب و همه منصفانی که در این شهر تلاشهای شبانه روزی شما را می بینند قرار گرفت.
 
شهردار تهران تصریح کرد: امیدوارم سال آینده این خدمت را بیش از گذشته ادامه دهیم، مخصوصا اینکه در سال آینده اولویت برنامه‌های ما در درون سازمان بر اساس یک نگاه سیستمی به منظور اصلاح فرایندها، فرایند محوری و تلاش برای خدمت بیشتر پیرامون رفع چالش مهم شهر در حوزه محیط زیست و آلودگی هواست.
 
قالیباف در ادامه ارتقای فرهنگی شهر را یکی از رسالتها و وظایف جدی شهرداری تهران در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: امیدوارم دست به دست دهیم تا بتوانیم ماموریتهای شهرداری تهران در حوزه تفکیک زباله، نظافت و نگاهداشت شهر، توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی و غیره که متمرکز بر ماموریتهای ذاتی شهرداری است را تحقق دهیم.