به گزارش پارس،مجتبی عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: ما بحثی در این خصوص در شهرداری داشتیم و بررسی‌های کارشناسی و مطالعاتی نیز انجام می‌دهیم که در قبرستان‌های متروکه و متبرکه فضاهایی وسیع ایجاد کنیم که بتوانیم دفن محدود برای هر محله در آنها داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: برای انجام این کار از مشاوران سازمان بهشت زهرا (س) کمک گرفتیم و چند جلسه نیز برای شناسایی قبرستان‌های قدیم تهران شامل قبرستان‌های متروکه و متبرکه برگزار شده است.
 
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از وجود 140 قبرستان متروکه و متبرکه در تهران خبر داد و افزود: 60 تا از این قبرستان‌ها به طور کامل از بین رفته است و تغییر کاربری دادند ولی 80 قبرستان باقی مانده که از این بین تعدادی قبرستان‌های قدیمی و متبرکه است.
 
عبداللهی با اشاره به مطالعات انجام شده به هر یک از این قبرستان‌ها افزود: پس از جمع‌بندی این موضوع، گزارشات به شهردار تهران و شورای اسلامی شهر تهران ارائه می‌شود و بعد تصمیم نهایی گرفته می‌شود.
 
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در خاتمه با بیان اینکه در حال حاضر در بهشت زهرا(س) تا 3، 4 سال آینده مشکلی برای دفن نداریم، ولی برای فاز بعدی را پیگیری اقدام می‌کنیم، گفت: درخصوص دفن مردگان در فضای عمومی صحبت‌هایی شده است ولی به اعتقاد من مدیر این اقدام امکانپذیر نیست. ما 31 نظر داریم که باید کارشناسی شود.