اخبار شهری در هفته ای که گذشت؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 239292

  بهره برداری از پل طبیعت، ساماندهی چنارهای خیابان ولی عصر، نامه قوه قضاییه در باره بوستان مادر به شورا، تاخیر در تعیین جانمایی گورستان جدید تهران و... از مهم ترین اخبار شهری این هفته بود .

  به گزارش پارس به نقل از  مهر،این هفته همچنان انتقادها به طرح مجلس در خصوص انتخاب شهردار ادامه داشت . طرحی که بر اساس آن هیات اختلاف 3 فرد را  به عنوان شهردار به شورا پیشنهاد می کند و اعضا شورا ناگزیر به انتخاب میان گزینه های موجود است . 

  این هفته مرتضی طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران در این رابطه گفت: این حرکت شهر را یک قرن به عقب خواهد برد و شهرها به شیوه بلدیه ها اداره خواهند شد.

  او ادامه داد : طرح مجلس یک حرکت رو به عقب است. اگر ما نظام شورایی را پذیرفته ایم باید برای رای مردم احترام قائل شویم. اعضای شورا نمایندگان مردم هستند که حق انتخاب شهردار را دارند. این روش پیشرفته ترین روش انتخاب شهردار است که بر اساس تجربه، شورا با شهردار منتخب خود هماهنگ تر است.

  شنبه 19مهرماه ؛ محمد رضا حاجی بیگی ،مدیر عامل سازمان پایانه های شهر تهران با بیان اینکه عملیات عمرانی احداث پایانه شرق جدید تاکنون حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است گفت: امید است که تا پایان سال آینده پایانه قدیم شرق جمع آوری شود و پایانه جدید آغاز به کار کند. فاز نخست پایانه جدید شرق در زمینی به مساحت 15 هکتار در دست احداث است و بودجه در نظر گرفته شده برای این پروژه 100 میلیارد تومان است.

  یکشنبه 20 مهرماه؛ مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: تاکنون مخزن گاز بیش از 2 هزار و 100 دستگاه اتوبوس گازسوز شهر تهران بازبینی و تست شده است .
  به گفته پیمان سنندجی مخازنی که عمر مفید آنها به اتمام رسیده بود نیز به منظور معدوم شدن به اداره کل استاندارد تحویل داده شده است.

  در این روز پرویز سروری ،رئیس کمیسیون نظارت حقوقی شورای شهر تهران از احتمال تاخیر در جانمایی گورستان جدید تهران خبر داد و گفت: شهرداری باید گزارش خود را در این باره ارایه کند تا و اگر نیاز به فرصت بیشتری داشت شورا در این باره تصمیم گیری می کند.

  دوشنبه 21 مهرماه با خبر خوش اتمام بخشی از متروی خط 3 تا پایان امسال آغاز شد . عظیم عراقی مجری نیمه شمالی خط 3 مترو تهران با بیان اینکه این خط تا پایان سال تکمیل می شود گفت: نیمه شمالی خط 3 از ایستگاه شهید بهشتی تا شهرک قائم به طول 18 کیلومتر با 13 ایستگاه در دست احداث است که در تلاشیم این بخش از خط را تاپایان سال تکمیل و آماده بهره برداری کنیم.

  دراین روز سرانجام پل طبیعت پس از تاخیر چند ماهه به بهره برداری رسید .شهردار تهران در این مراسم با اشاره به احداث پلی از روی بزرگراه شهید همت به منظور برقراری اتصال بخش شمالی و جنوبی تپه های عباس آباد به مصلی امام خمینی (ره) گفت: باید از مقام معظم رهبری تشکر کنیم که اخیرا با دستور مستقیم ایشان این زمین ها برای احداث پارک هشتاد هکتاری در اختیار قرار گرفت. به این ترتیب با عبور از اتوبان شهید حکیم، وارد مصلی تهران می شویم.

  سه شنبه 22 مهرماه ،باز هم بوستان مادر موضوغ تذکر اعضای شورا به شهردار بود.محمد حقانی، رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به تذکری که اواخر فروردین ماه در خصوص بوستان مادر داده بود، گفت: شهرداری پروژه های موفق زیادی دارد و در بسیاری از مسائل مدیریت خوبی داشته است، اما این دلیل نمی شود که ما پیگیر مطالباتمان در خصوص ساخت و سازهایی که مخالف با ضوابط و قوانین جامع و تفصیلی است، کوتاه بیاییم.

  حقانی تذکر داد: در حال حاضر قوه قضائیه از شورای شهر اعلام نظر کرده و من درخواست می کنم قبل از پاسخ به این موضوع سه کمیسیون حقوقی، سلامت و معماری و شهرسازی در خصوص پاسخ به نامه قوه قضائیه بررسی کرده و نتیجه بررسی این کمیسیون‌ها به قوه قضائیه ارسال شود.

  پرویز سروری، رئیس کمیسیون نظارت شورا نیز با بیان اینکه برای آنکه موضوع بوستان مادر بیش از این کش پیدا نکند، در یک جلسه کامل به صورت علنی مطرح شود، گفت: باید ابهامات این پرونده روشن شود.

  چهارشنبه 23 مهرماه ،رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران از پیگیری شورای شهر تهران برای ایجاد درهای جدا کننده محدوده سکو از محدوده قطار خبر داد و گفت: در این زمینه محدودیت بودجه ای نداریم و برای افزایش سطح ایمنی مسافران تلاش می کنیم در ایستگاه‌های شلوغ این موضوع محقق شود.

  احمد دنیا مالی ادامه داد:  با توجه به حساسیتی که میان اعضای کمیسیون عمران و حمل ونقل درباره اجرای این طرح وجود داشت در تدوین برنامه 5 ساله شهرداری و نیز بررسی و تصویب بودجه سال 93 مقرر شد اجرای این سیستم  با 10 ایستگاه آغاز و در طول برنامه 5 ساله تمامی ایستگاه های باقی مانده با در نظرگرفتن اولویت مسافر، به سیستم  این درها مجهز شوند. شهرداری در حال تکمیل این طرح است و تلاش می کنیم تا پایان امسال این طرح تکمیل و اجرایی شود و از سال 94 به سمت فراگیر کردن این درها  در ایستگاه های مترو برویم .

  دراین روز مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرتهران درخصوص ساماندهی درختان ولیعصر(عج) و کاشت گونه چنار با بن بالا و قدمت بالای 20 سال در نقاطی از این خیابان گفت: در فاز نخست آن هزار اصله درخت چنار 10 تا 15 ساله از میدان تجریش تا میدان راه آهن با نهال هایی که از نهالستان های ورامین، محلات و کرج تهیه شده، کاشته می شود.

  وی درخصوص ضوابط اجرایی طرح تفصیلی شهر تهران و کاشت درخت در خیابان ولیعصر(عج) هم بیان کرد: در مناطق یک،3 ،6 و 11 که در محدوده خیابان ولیعصر(عج) واقع شده اند، برای پلاک های ساختمان های جدید عقب نشینی به عمق 3 متر الزامی است که بدین منظور از ریشه درختان خیابان ولیعصر(عج) حفاظت شود.

  وی با بیان اینکه در دو سال گذشته 3هزار نهال در خیابان ولیعصر(عج) کاشته شده است، اظهار کرد: امسال در کاشت این درختان از محیط بن بالاتری استفاده خواهیم کرد و از دی ماه تا اواخر بهمن ماه این درختان کاشته خواهند شد.
  مختاری با بیان اینکه امسال خزان زودرس در شهر تهران نداشتیم، اشاره کرد: زیرا زمان آبیاری را تنظیم کرده و فاصله ها را کاهش دادیم. همچنین هدایت فاضلاب برخی خانه ها به داخل نهرهای عمومی پیگرد قانونی دارد و هیچ کس مجاز نیست فاضلاب خود را در نهرهای عمومی بریزد.

  استاندارد امام خمینی بودجه رئیس شورای شهر تهران طبیعت قوه قضائیه قوه قضاییه گورستان معماری ولی عصر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها