به گزارش پارس به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، کیفیت ساخت و رعایت استانداردهای روز علوم مهندسی در پروژه های تونل نیایش و بزرگراه طبقاتی صدر باعث شده است تا این ۲طرح عظیم ملی ، مد نظر انجمن مدیریت پروژه های بین المللی IPMA قرار گیرد. انجمنی با بیش از ۵۰ سال قدمت که بیش از یک دهه است هر ساله به انتخاب طرح های شاخص جهانی از حیث مسائل مدیریتی پروژه ها می پردازد .

مازیار حسینی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اظهار داشت: جوایز و لوح تقدیر (تعهد به تعالی Striving for excellence) روز سه شنبه۸ مهرماه (۳۰ سپتامبر) در شهر روتردام هلند به برگزیدگان رتبه های اول تا چهارم مسابقه بین المللی مدیریت پروژه IPMA اعطا می شود.

وی افزود: ۲ ابر پروژه تونل نیایش و بزرگراه طبقاتی شهید صدر به همراه پروژه ای از کشور هلند با کسب رتبه چهارم شایسته دریافت لوح تقدیر تعهد به تعالی اعلام شدند. معاون شهردار تهران اضافه کرد: در جشنواره انتخاب برترین طرح های عمرانی سال ۲۰۱۴ که در ۳ سطح پروژه های متوسط، بزرگ و ابرپروژه ها برگزار می شود، تونل نیایش و بزرگراه طبقاتی صدر به رقابت با دیگر طرح های موفق جهان رفت و شانس خود را برای قرار گرفتن در رده بندی بهترین ها آزمود.

حسینی تصریح کرد: مراسم اهدای جوایز این دوره از مسابقات در حاشیه بیست و هشتمین کنفرانس جهانی مدیریت پروژه که توسط انجمن بین المللی مدیریت پروژه IPMA هر ساله در یک کشور برگزار می شود، به منتخبان اهدا می شود.

تیم ارزیاب انجمن مدیریت پروژه های بین المللی که شامل هشت کارشناس زبده از کشورهای لهستان ، آلمان ، هلند، استرالیا و یونان است، از روز دوشنبه نهم تیرماه امسال به تهران آمد و طی ۳ روز به بازدید و ارزیابی پروژه های شاخص تونل نیایش و بزرگراه طبقاتی صدر پرداخت.

تونل نیایش به طول مجموع بیش از ۱۰ کیلومتر و بزرگراه طبقاتی صدر به طول تقریبی ۱۱ کیلومتر (همراه با رمپ و لوپ ها و مسیرهای دسترسی) ابر پروژه های شهرداری تهران در حوزه فعالیت های عمرانی هستند که هر دو در مدت زمان کمتر از ۲ سال و با مدیریت جهادی به ثمر نشستند که افتخار جامعه مهندسی کشور به حساب می آیند. رعایت استاندارد های بین المللی، اعمال توامان دقت و صحت در عین سرعت عملیات اجرایی و بهره مندی از تکنیک های مبتکرانه که باعث صرفه جویی های قابل توجه در هزینه ها شد، از جمله نکات مثبت و شاخص این پروژه ها به لحاظ مدیریتی محسوب می شود.