به گزارش پارس به نقل از فارس، امیرعباس سلطانی نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون انرژی گفت: در جلسه امروز آقای زنگنه وزیر نفت به همراه معاونین شان در جمع اعضای کمیسیون حضور یافتند.

وی با بیان اینکه در این جلسه پیرامون گازرسانی و مشکلات موجود در این حوزه در فصل زمستان مباحثی مطرح شد، تصریح کرد: آقای زنگنه اعلام کردند که مشکل خاصی برای گازرسانی در فصل زمستان نداریم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این مباحث بحث هایی پیرامون منابع و مصارف وزارت نفت و همچنین مشکلات موجود در این حوزه مطرح و راه های رفع آن مورد بررسی قرار گرفت.

سلطانی همچنین اعلام کرد: آقای زنگنه در این جلسه اعلام کردند فازهای ۱۵ تا ۱۹ پارس جنوبی اولویت بیشتری دارند و به آنها توجه ویژه خواهد شد؛ آقای زنگنه همچنین گفتند پالایشگاه خلیج فارس در مرحله نزدیک به بهره برداری قرار دارد و پالایشگاه آبادان نیز امروز با ۲۴۰ هزار بشکه در حال نهایی شدن است.

وی درباره جزئیات دیگر جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس با بیژن زنگنه اظهار داشت: مبحث دیگری که در جلسه امروز مطرح شد در باب صادرات نفت بود، آقای زنگنه تأکید کرد که صادرات نفت بر اساس منوال قبلی ادامه دارد و تغییر خاصی در آن ایجاد نشده است.

سلطانی به طرح موضوع پرونده کرسنت در جلسه امروز کمیسیون انرژی خانه ملت با بیژن زنگنه اشاره کرد و اظهار داشت: آقای زنگنه تأکید داشتند که در جریان این پرونده به دلیل حساسیت آن منافع ملی مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: آقای زنگنه تأکید داشتند که در حال پیگیری مسائل حقوقی هستم و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و مدارک مورد نیاز نیز به دادگاه ارسال می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در همین زمینه خاطرنشان کرد: آقای زنگنه وجود نقش در پرونده کرسنت را تکذیب کرد و گفت، هیچ ارتباطی با این پرونده ندارد و وعده داد که با افراد مرتبط با این پرونده و متخلفان برخورد شود.

سلطانی همچنین تصریح کرد: آقای زنگنه در این جلسه اعلام کردند که فعلا افزایش قیمت بنزین در دستور کار این وزارتخانه نیست.