به گزارش پارس به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اطلاعات قم که امروز سه شنبه در تالار امام رضا (ع) استانداری و با حضور اعضای شورای تامین استان قم برگزار شد، طی سخنانی با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، اظهار کرد: بر اساس فرمایش رسول اکرم (ص) امنیت یکی از نعمت های مجهول است.

وی با اشاره به ویژگی های دستگاه اطلاعاتی کشور، وظایف و ماموریت های این مجموعه را سترگ توصیف کرد و گفت: بسیاری از رشادت ها و فداکاری های سربازان گمنام امام زمان (عج) در دفاع از جان و مال و صیانت از نظام بدون اطلاع عموم و به تعبیر مقام معظم رهبری مجاهدت خاموش محسوب می شود.

وزیر اطلاعات، تامین امنیت پایدار را از ماموریت های اساسی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی برشمرد و تصریح کرد: در کنار ایجاد امنیت، مردم باید وجود آن را در جامعه احساس کنند.

فرهنگ مهم ترین شاخصه قم است

وی با اشاره به تفاوت های موجود در مفهوم تامین امنیت در جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورهای جهان، گفت: تفاوت اساسی ما با دیگر جاهای دنیا، فرهنگ محوری و توجه به اخلاق و آموزه های دینی در مقوله ایجاد امنیت است.

وی با اشاره به این که فرهنگ مهم ترین شاخصه قم است، گفت: رویکرد مدیران استان نیز باید همسو با این شاخص و فرهنگی باشد.

امنیت قم در بالاترین سطح برقرار شده است

استاندار قم نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت امنیت و تاثیر آن بر سایر بخش های جامعه، از تلاش ها و فداکاری های سربازان گمنام در برقراری و حفظ آرامش و اقتدار و امنیت کشور و استان قم تقدیر کرد.

کرم رضا پیریایی به نقش محوری مجموعه های اطلاعاتی و امنیتی در پیشبرد اهداف نظام اشاره و تصریح کرد: نقش دستگاه اطلاعات و مجموعه های وابسته در ادوار مختلف، یک نقش ویژه و ستودنی است.

رئیس شورای تامین استان قم همچنین با یادآوری جایگاه و موقعیت خاص استان قم در بحث های امنیتی، به حضور میلیون ها زائر و سفر شخصیت های برجسته و طراز اول ملی و بین المللی به قم در طول سال اشاره و خاطرنشان کرد: با تلاش، همراهی و همدلی بالای مجموعه های دست اندرکار، خوشبختانه امنیت ام القرای جهان تشیع به شکل مطلوب و در بالاترین سطح برقرار شده است.

در پایان این مراسم آقای موسوی به عنوان مدیرکل جدید اطلاعات استان قم معرفی و از زحمات آقای نجاتی مدیرکل سابق اطلاعات استان قدردانی شد.