به گزارش پارس به نقل از فارس، پائول فولی سفیر استرالیا در تهران عصر امروز چهارشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به سطح کنونی روابط ۲ جانبه ایران و استرالیا گفت: جمهوری اسلامی ایران از توسعه و گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی با استرالیا حمایت کرده و مجلس شورای اسلامی نیز از ارتقاء سطح مناسبات ۲ کشور پشتیبانی می کند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به اوضاع حساس منطقه گفت: مهمترین مسئله ای که در حال حاضر منطقه با آن دست و پنجه نرم می کند تروریسم است که به سرعت در کشورهای مختلف در حال رشد و گسترش می باشد.

وی در همین راستا همکاری های کشورهای تاثیرگذار منطقه و دوری از تنش های نظامی را عامل مهمی در کنترل تروریسم دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به چشم انداز تحولات سوریه گفت: برخورد تاکتیکی با تروریسم یک اشتباه استراتژیک است و حمله به بهانه های واهی یک ماجراجویی جدید است که اثرات مخرب و منفی آن تا مدت ها در منطقه برجای خواهد ماند.

پائول فولی سفیر استرالیا نیز در این دیدار با اشاره به روابط ۲ جانبه ایران و استرالیا گفت: مقامات عالی رتبه کشور استرالیا از رایزنی و مذاکره با مقامات جمهوری اسلامی ایران حول مسائل ۲ جانبه و بین المللی همیشه استقبال می کنند.

سفیر استرالیا در ادامه با اشاره به اوضاع کنونی سوریه گفت: مبارزه با افراطی گری از جمله موضوعاتی است که کشور استرالیا بر آن تاکید دارد.

در پایان این دیدار سفیر استرالیا با رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص چشم انداز تحولات منطقه و مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفت وگو و تبادل نظر کرد.