به گزارش پ ارس به نقل ازفارس، « جانتورا ساتی بالدیف» نخست وزیر قرقیزستان با ارسال پیامی برای اسحاق جهانگیری، انتصاب وی به سمت معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

در این پیام آمده است: « اجازه دهید از طرف خود و به نمایندگی از دولت جمهوری قرقیزستان تبریکات صمیمانه را به مناسبت انتصاب جنابعالی به مقام معاون اول ریاست جمهوری اسلامی ایران اظهار نمایم. »

نخست وزیر قرقیزستان در ادامه افزوده است: « اطمینان دارم که فعالیت جنابعالی در این مقام مهم باعث بهره برداری همه جانبه از توانمندی های جمهوری قرقیزستان و جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه و تعمیق همکاری های دوجانبه به نفع کشورها و ملت هایمان در آینده خواهد بود. »

وی در پایان اظهار داشت که « زمان را مغتنم شمرده و سلامتی، تندرستی و موفقیت را برای جنابعالی و صلح و رفاه را برای ملت دوست یعنی ایران آرزو می کنم. »

ارسال پیام تبریک نخست وزیر قرقیزستان به معاون رئیس جمهور کشورمان در حالی است که حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در دهه پایانی شهریورماه در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای که در « بیشکک» پایتخت قرقیزستان برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

در این سفر رئیس جمهور کشورمان با برخی مقامات عالی رتبه قرقیزستان و همچنین برخی از سران کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای دیدار و مذاکراتی را خواهد داشت.

این مسئله در حالی است که سفر به بیشکک و حضور در نشست سران سازمان همکاری های شانگهای اولین سفر خارجی حسن روحانی در سمت ریاست جمهوری کشورمان می باشد.