به گزارش پارس به نقل از فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، وابسته به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تاکید کرده است که سخنان بنیامین نتانیاهو، رئیس کابینه اسرائیل در خصوص عدم حمله اسد به اسرائیل به تلافی حمله احتمالی غرب به سوریه به خاطر هراس از پاسخ تند اسرائیل، از منطق برخوردار نیست.

بنابراین گزارش، محاسبات نتانیاهو در مغایرت با محاسبات واشنگتن است. باراک اوباما دست کم در مراحل اولیه با حمله ای بزرگ تر از آن چه خود برای سوریه در نظر گرفته، موافقت نمی کند و اسرائیل اجازه نخواهد یافت کاری بکند که منجر به سقوط حکومت سوریه شود.

بدون تردید، مشاوران روس اسد این مساله را با وی در میان خواهند گذاشت و بنابر اطلاعات ارائه شده توسط منابع نظامی دبکا، استراتژیست های اسرائیلی امیدوارند که اسد به جای اسرائیل، اردن را هدف حمله تلافی جویانه قرار دهد.

این در حالی است که ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه روز گذشته ابراز داشت که کشورش با هاشمی های حاکم بر اردن رابطه خوبی دارد و قصد ندارد اقدامی علیه اردن صورت دهد.

روز سه شنبه و زمانی که معلم ابراز داشت که سوریه با همه ابزارهای ممکن از خود دفاع می کند، عملا اسرائیل مورد تهدید قرار گرفت. وی تاکید کرد که متحدین سوریه در صورت حمله به این کشور بیکار نخواهند نشست. احتمالا ایالات متحده توسط جفری فلتمن که اخیرا به ایران سفر کرده بود، مطلع شده است که واکنش متحدین سوریه چه خواهد بود؟