• لینک کوتاه
 • کد خبر: 77790

  وزرای امور خارجه روسیه و ایران، تحولات مهم منطقه ای و بین المللی و مسائل مورد علاقه مشترک بویژه موضوع هسته ای را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر ادامه رایزنیها و مشورتهای متقابل تاکید کردند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف، انتصاب وی به سمت وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران را تبریک و نسبت به ادامه همکاری متقابل و تنگاتنگ با ایران، توسعه همکاری بین روسیه و ایران در راستای منافع دو کشور، تحکیم ارتباطات منطقه ای و حمایت از ثبات و امنیت بین المللی ابراز امیدواری کرد.

  در این گفتگوی مبسوط تلفنی که عصر روز پنجشنبه صورت گرفت، وزرای امور خارجه دو کشور، تحولات مهم منطقه ای و بین المللی و مسائل مورد علاقه مشترک بویژه موضوع هسته ای را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر ادامه رایزنیها و مشورتهای متقابل تاکید کردند.

  موضوع سوریه نیز از دیگر مباحث جدی در این تماس تلفنی بود که طرفین بر ضرورت حل و فصل مسالمت آمیز بحران سوریه از طریق راه کارهای سیاسی تاکید و ضمن محکومیت شدید بکارگیری احتمالی سلاحهای شیمیایی در این کشور از سوی تروریستها، نگرانی عمیق خود را نسبت به افزایش تنشها در سوریه ابراز نمودند.

  طرفین همچنین بر اهمیت دیدار آتی پوتین با روحانی در بیشکک در حاشیه اجلاس شانگهای و ضرورت تقویت و توسعه هر چه بیشتر مناسبات دو جانبه در روابط دو کشور تصریح کردند.

  امور خارجه ایران بحران سوریه جمهوری اسلامی ایران روسیه سرگئی لاوروف مسالمت آمیز موضوع هسته ای وزیر امور خارجه وزیر خارجه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها