به گزارش پارس به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در جمع خیرین و فعالان اقتصادی و مسئولان قم در گلریزان ویژه ایتام که در تالار وتوس برگزار شد گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر توجه مردم به توسعه این شهر افزایش یافته است.

وی افزود: تحول اجتماعی در کشور سبب شده است مردم قم به توسعه قم توجه ویژه ای داشته باشند که این امر خود در تحول اجتماعی و کشوری دارای اهمیت است.

رئیس مجلس با تاکید بر اهمیت مشارکت همه در رفع مشکلات موجود خاطرنشان کرد: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده مشکلات یکی پس از دیگری مرتفع شود.

لاریجانی اظهار داشت: مشکلات به وجود آمده در کشور در عرصه اقتصادی با حضور خیرین کارساز خواهد شد و حضور خیرین بسیاری از مشکلات را از میان خواهند برد.

وی خطاب به خیرین و فعالان اقتصادی بیان کرد: خوشحالم که در جمع خیرین حضور یافته ام که در جهت از میان رفتن مشکلات دیگران گام برمی دارند.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فقرا، ایتام طبق سفارشات دین مبین اسلام دارای جایگاه خاصی است به ویژه در ماه مبارک رمضان این امر مورد تاکید بسیاری از احادیث و روایات است.

وی درباره اهمیت کمک به فقرا گفت: نکات ارزشمندی در احادیث نهفته است و نشان می دهد اسلام به تکامل فردی و روابط احتماعی تاکید فراوانی دارد.