• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69082

  نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی می‌گوید فلسطینی‌ها باید در مذاکرات برای تامین منافع و امنیت اسرائیل امتیاز دهند

  به گزارش پارس ، فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی « جروزالم پست» ، « بنیامین نتانیاهو» روز یکشنبه در آغاز نشست هفتگی کابینه گفت فلسطینی ها باید برای تامین منافع و امنیت اسرائیل، امتیاز دهند.

  نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه مذاکرات با فلسطینی ها دشوار است، گفت هر نتیجه ای که در این مذاکرات به دست آید، نهایتا بین اسرائیلی ها به همه پرسی گذاشته می شود.

  نتانیاهو که پس از بیانیه « جان کری» وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آغاز قریب الوقوع مذاکرات سازش، از سوی برخی احزاب تندرو تحت فشار قرار گرفته است، در جلسه امروز گفت: فکر نمی کنم چنین تصمیمی چیزی باشد که یک ائتلاف یا ائتلافی دیگر بخواهد به تنهایی اتخاذ کند.

  وی با بیان اینکه از سرگیری مذاکرات سازش جزو منافع راهبردی و اساسی اسرائیل است، گفت اسرائیل باید از دو موضوع جلوگیری کند. یکی از شکل گیری کشوری دو ملیتی و دیگر ایجاد گروهی نظیر حماس و تحت حمایت ایران در مجاورت اسرائیل.

  مذاکرات سازش با اسرائیل در سال ۲۰۱۰ از سوی « محمود عباس» در اعتراض به ادامه شهرک سازی ها در کرانه باختری و قدس شرقی متوقف شد. هفته گذشته « جان کری» بعد از دیدارهای متعدد با مقامات رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان، از توافق طرفین برای آغاز مجدد مذاکرات سازش خبر داد.

  این مذاکرات در حالی دنبال می شود که مصر با مشکلات داخلی دست و پنجه نرم می کند و سوریه نیز وارد جنگ گسترده و فراگیر شده است.

  ایران بنیامین نتانیاهو تامین امنیت جنگ حماس رژیم صهیونیستی محمود عباس مصر نخست وزیر رژیم صهیونیستی وزیر خارجه آمریکا
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها