• لینک کوتاه
 • کد خبر: 68947

  یک منبع عراقی به نقل از یکی از نزدیکان عزت الدوری معاون رئیس‌جمهور سرنگون شده عراق اعلام کرد که حزب بعث همچنان از گروهک منافقین خلق حمایت می‌کند.

  به گزارش پارس ، به نقل از فارس، یک منبع عراقی به نقل از یکی از نزدیکان عزت الدوری جنایتکار عراقی و معاون صدام حسین رئیس جمهور سرنگون شده عراق از حمایت حزب بعث- بازوی الدوری- از گروهک منافقین خلق خبر داد.

  این منبع که خواست نامش فاش نشود، در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهارداشت: روابط عوامل الدوری در حزب بعث و گروهک منافقین موضوع جدیدی نیست زیرا این گروهک برگه مهمی برای نظام صدام حسین در جنگ با ایران به شمار می آمد که بارها مورد استفاده قرار گرفت.

  وی در توضیح این مطلب افزود: این روابط پس از سرنگونی صدام و اعدام او نیز ادامه یافت زیرا الدوری نمی خواست برگ برنده مهمی مانند گروهک خلق را از دست بدهد به ویژه اینکه این گروهک پیش از سال ۲۰۰۳ خدماتی را به نظام صدام ارائه کرده بود.

  منبع مزبور تصریح کرد: گروهک منافقین خلق امروز با کاهش حمایت گروه هایی رو به رو شده که پیش از این از آن حمایت می کردند از جمله اینکه حزب بعث معتقد است این گروهک در صورت ترک عراق، دیگر نمی تواند به تحقق اهداف مورد نظر آن کمک کند از همین رو دیگر مانند قبل از آن حمایت نمی کند.

  در این شرایط و در حالی که گروهک منافقین با کمبود حمایت مالی روبه رو است، اسرائیل آن را تحت حمایت مالی قرار داده زیرا اعلام حمایت اطلاع رسانی از آن به این معنی است که با ارائه هرگونه کمک دیگر نیز موافقت می کند.

  این منبع عراقی در ادامه گفت: اسرائیل برخلاف حزب بعث معتقد است که گروهک مجاهدین خلق چه در داخل عراق و یا بیرون از آن، یکی از وسایل اعمال فشار بر ایران به شمار می آید اما حزب بعث بر این باور است که در صورت خروج گروهک مزبور از عراق دیگر نمی تواند همانگونه که در داخل عراق در خدمت منافع حزب بعث بود، به تحقق اهداف مورد نظر این حزب کمک کند.

  ایران جنگ حزب بعث رئیس جمهور صدام حسین عراق گروهک منافقین معاون معاون رئیس جمهور گروهک
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها