سخنان نخست وزیر جعلی رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای ایران ادعای واهی است. برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است.

نفتالی بنت و حامیان غربی این رژیم جعلی این روزها، از هیچ تلاشی برای زیر سؤال بردن برنامه هسته‌ای ایران فروگذار نمی‌کنند.

نخست‌وزیر جعلی رژیم صهیونسیتی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای پیشبرد اهداف خود اینگونه گفت که «طی چند سال اخیر ایران گام بلندی در زمینه تحقیق و توسعه هسته‌ای و افزایش ظرفیت تولید و غنی‌سازی برداشته است. برنامه ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای [طبق ادعای مقامات صهیونیستی و غربی] به یک نقطه حیاتی رسیده است. همه خطوط قرمز پشت سر گذاشته شده‌اند.»

وی در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود گفت: «همان‌طور که برنامه هسته‌ای ایران به نقطه حساس رسیده، صبر ما هم دارد به سر می‌آید. کلمات، سانتریفیوژها را از حرکت بازنمی‌دارند. ما اجازه نخواهیم داد که ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و حامیانش در غرب بدون ارائه هیچ‌گونه شواهدی ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم کرده‌اند که تأسیسات هسته‌ای ایران طی این سال‌ها تحت نظارت شدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و حتی این نهاد که طرف‌های غربی نفوذ زیادی بر آن دارند نیز تاکنون حاضر به تأیید چنین ادعایی نشده است.

جمهوری اسلامی ایران بارها تأکید کرده است که سلاح هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی‌اش ندارد  و برنامه هسته‌ای کشور صرفا برای تحقق اهداف صلح‌آمیز دنبال می‌شود.

رژیم صهیونیستی مدام این اتهام را تکرار می‌کند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است؛ در حالی که مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند که به هیچ وجه به دنبال سلاح هسته‌ای نیستند و برای اثبات ادعای خود در مذاکرات برجام حضور یافته و شدیدترین نظام‌های بازرسی را پذیرفتند.

رژیم صهیونیستی همواره از برجام هراس داشته و مذاکرات وین و احتمال بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای باعث هراس مقامات این رژیم شده و در ماه‌های اخیر به هر اقدامی از تروریسم هسته‌ای گرفته تا به قول مقامات آمریکا حرافی‌های بدون دلیل و مدرک دست زده است تا در این گفت‌وگوها اخلال ایجاد کند.

این در حالی است که با وجود برخورداری رژیم صهیونسیتی از ۲۰۰ کلاهک‌های هسته‌ای و عضویت نداشتن تل آویو در پیمان ان.پی.تی، چند دهه است که مقامات رژیم صهیونیستی در مجامع گوناگون فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تهدیدی برای امنیت منطقه و جهان معرفی می‌کنند.

در مجموع، ادعاهای پرتکرار مقامات رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران به طنز تلخ شباهت دارد. رژیم صهیونیستی که همواره ایران را به دلیل فعالیت های هسته ای هدف قرار داده است تا کنون به بازرسان آژانس اجازه بازدید از سایت های اتمی خود را نداده و به پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای نیز ملحق نشده است.

به عقیده بسیاری از تحلیلگران این ادعاهای واهی، سرپوشی است برای اقدامات تروریستی و اعمال خرابکارانه رژیم صهیونیستی در قبال ایران؛ استفاده از ویروس «استاکس نت» برای ضربه زدن به برنامه هسته ای ایران، انفجار و اقدام خرابکارانه در سایت هسته ای نطنز و ترور دانشمندان هسته ای ایران از جمله شهادت «محسن فخری زاده» و همچنین خرابکاری در مجتمع کرج در آذرماه امسال تنها چند مورد از این اقدامات است.

بنابراین انتظار می رود، آمریکا در دولت بایدن راه خود را از سیاست های ستیزه جویانه و تروریستی رژیم صهیونیستی جدا کند چراکه در صورت ادامه دار شدن عملیات خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران و ادعاهای واهی علیه ایران، تهران به پای میز مذاکره با غرب نخواهد رفت.