محموله کمک های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران به گرجستان در مبارزه با کرونا امروز (چهارشنبه) در مراسمی در بیمارستان جمهوری تفلیس به مقامات گرجی تحویل داده شد.

در این مراسم، «اکبر قاسمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، «آرا شاوردیان»، نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی و «گئورگی تسوتسکولائوری» معاون وزیر بهداشت گرجستان حضور داشتند.

قاسمی طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه ایران و گرجستان همواره دارای پیوندهای تاریخی و فرهنگی بوده اند، اظهار داشت؛ کرونا یک موضوع مشترک است و ایران و گرجستان باید با همکاری یکدیگر با این ویروس مقابله کنند.

وی افزود: خوشبختانه ایران به دستاوردهای خوبی در مقابله با کرونا، دست یافته است. نمونه ای از این دستاوردها شامل ونتیلاتور و کیت تشخیص کرونا در قالب بسته‌های کمک های بشردوستانه به دولت گرجستان تحویل داده می شود. همچنین در حوزه واکسن، ایران به ششمین کشور تولید کننده واکسن تبدیل شده و دو واکسن تولید داخل مجوز گرفته است.

معاون وزیر بهداشت گرجستان نیز از اهدای بسته کرونایی جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی کرد و گفت: اهدای این محموله نشان داد ملت ها باید در کنار یکدیگر با این ویروس مقابله کنند.

محموله کمک های بشردوستانه ایران شامل ونتیلاتور، انواع کیت های تشخیص کرونا، تب سنج، دستگاه سنجش میزان اکسیژن خون، ماسک N95 و مواد ضدعفونی کننده است که این محصولات همگی تولیدات بومی شرکت های دانش بنیان ایرانی است. 

معرفی این محصولات می تواند زمینه را برای صادرات کالاهای دانش بنیان ایرانی به کشورهای منطقه به ویژه در حوزه مبارزه با کرونا فراهم کند.