محمدجواد آذری در حاشیه سفر به مشهد با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری الکترونیکی انتخابات ، به تمهیدات صورت گرفته اشاره کرد و گفت: با توجه به شیوع کرونا، قبل از برپایی انتخابات برنامه‌ریزی لازم برای استفاده از فضای مجازی برای تبلیغات در کنار صداوسیما و سایر رسانه‌ها انجام گرفته است.

وی با بیان این‌که ۷ میلیون نفر بسته اینترنت ۷ گیگابایتی دریافت کردند، اضافه کرد: برخی بسته‌های ویژه نیز برای نامزدها فراهم شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: شبکه ارتباطی برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل دارد و برای جلوگیری از اختلال، تمام اقدامات نگهداری و توسعه که احتمال ایجاد اختلال در شبکه را دارد در روز ۲۸ خردادماه متوقف می‌شود.

وی نسبت به احتمال قطعی برق ابراز نگرانی کرد و گفت: نگرانی‌هایی از بابت قطعی برق وجود دارد زیرا این قطعی‌ها روی کیفیت شبکه تازه تأسیس اثر مستقیم دارد اما برای تأمین برق سایت‌های اصلی از طریق ژنراتور، پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است.

آذری جهرمی در خصوص زمان خداحافظی با فیلترینگ نیز اظهار کرد: می‌توانیم از انقراض فیلترینگ در کشور سخن بگوییم ولی نمی‌دانم چه زمانی با این واژه خداحافظی خواهیم کرد.