محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از ناراحتی‌ها و دغدغه‌های این روز‌های مردم که از طریق فضا‌های مجازی و رسانه‌ها هم به گوش ما رسیده، افزایش قیمت برخی کالا‌های اساسی است؛ کنترل قیمت در حوزه مسئولیت وزارت صمت است.

وی ادامه داد: در حوزه کالا‌های اساسی یارانه‌ای اختصاص یافته است، از وزارت می‌خواهیم نظارت درستی بر این موضوع داشته باشد و این نظارت به معنای تحت فشار قراردادادن تولیدکنندگان نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بودجه ۸ میلیارد دلار یارانه برای کالا‌های اساسی دیده شد تا نه تولیدکننده و نه مصرف‌کننده متضرر شوند، این موضوع بر عهده دولت و وزارت صمت است و انتظار می‌رود در حوزه کنترل قیمت و گرانی‌ها اقدامات لازم صورت گیرد.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود درباره وقوع زلزله در استان خراسان شمالی گفت: زلزله‌ای که در مناطق گرمه و جاجرم خراسان شمالی حادث شده برخی روستاها در این مناطق را با خساراتی مواجه کرده که در این رابطه از مدیریت بحران کشور و مسئولین ذیربط درخواست داریم تا توجه لازم به این مناطق محروم و تخریب شده را داشته باشند.