پرویز اوسطی ، نماینده مردم قروه و دهگلان و  عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «پارس نیوز» ضمن اشاره به ظرفیت های حوزه انتخابیه خود بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در استان کردستان شاهد محبت های نظام در سراسر استان هستیم. در موضوعات زیرساختی، رفاهی، بهداشتی و عمرانی پیشرفت های خوبی حاضل شده است.

وی افزود: اما به دلیل اینکه شرایط استان خاص بوده و عقب ماندگی ها مضاعف از زمان طاغوت بوده است، غفلت های برخی مسئولان نیز علیرغم پیشرفت ها و اقدامات خوبی که انجام شده در بسیاری از مباحث راهبردی در مقایسه با میانگین کشور وجود دارد و شکاف های عمیقی وجود دارد. امید است دولتمردان و مجلس در این حوزه هایی که فاصله وجود دارد عقب ماندگی ها را جبران کنند.

اوسطی گفت: در بودجه 1400 نگاه نمایندگان به این سمت بود تا مشکلات مناطق محروم و کم برخوردار تا حدودی برطرف شود اما باز هم پاسخگو نیست. چرا که باید یک آسیب شناسی درستی در سطح مناطق محروم در حوزه های مختلف داشته باشیم و به عنوان یک پیش نیاز و مقدمه ای از این اطلاعاتی که از طریق آمار و اطلاعات آسیب شناسی ها به دست می اید برای تنظیم برنامه هفتم توسعه استفاده کنیم.

وی دامه داد : باید در برنامه هفتم توسعه مشکلات مناطق محروم را به گونه ای ببینیم که یک توسعه موزون و هماهنگ در پهنه ایران زمین و جغرافیای خودمان داشته باشیم.

نماینده مردم قروه در مجلس بیان کرد که یکی از مهمترین چالش ها و مشکلاتی که در شرق استان کردستان داریم بحث بحران آب کشاورزی است. نزدیک یک میلیون تن از تولیدات کشاورزی کشور در این دو شهرستان حوزه ما اتفاق می افتد. شاید در کشور حدود 120 میلیون تن محصولات کشاورزی داریم که یک میلیون تن از آنِ محصولات این شهرستان ها هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی ، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی درانتها تصریح کرد: اگر مسئله و بحران آب زراعی در منطقه حل شود، بخش های بسیار زیادی کار خود را پررونق می کنند و این رونق منجر به افزایش تولید و صادرات محصولات درجه یک خواهد شد.