یعقوب رضازاده، عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «پارس نیوز» ضمن اشاره به مذاکرات برجامی وین تاکید کرد: مذاکرات برجامی در وین درحال انجام است و آمریکا و غربی ها درتلاش هستند ابتدا ایران را به تعهدات برجامی بازگردانند.

وی افزود: باید توجه داشت که طولانی شدن مذاکرات خواسته امریکا و اروپاست. چراکه ایران دلیلی برای ماندن در مذاکرات طولانی ندارد زیرا موضع ما مشخص است و آن نیز لغو تمام تحریم هاست.

رضازاده گفت: اینکه برخی ادعا می کنند ایران با طرف مقابل و آمریکا به توافقی مبنی بر سیاست گام به گام یا لغو برخی از تحریم ها دست یافته است، درست نیست و مطرح شدن این صحبت ها اهداف آمریکایی هاست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: موضع جمهوری اسلامی ایران کلام قطعی رهبر انقلاب است و صحبت های خارج از آن برای مجلس و نمایندگان ملت پذیرفته نیست. دولتمردان باید طبق قانون مصوب عمل کنند و بدانند که پافشاری بر موضع کشور، باعث قدرت آن ها پشت میز مذاکره است.

*آمریکا خودش را به خواب زده و اگر بیدار نشود به ضررش خواهد بود

وی بیان کرد: شاهد هستیم آمریکا باوجود اینکه خودش یکجانبه از برجام خارج شده و عامل تمام فجایع بشری و تحریمی و تاریخی است خودش را مقصر نمی داند و باز هم به مواضع ما حمله می کند. باید متوجه باشیم که آمریکا خودش را به خواب زده و اگر می خواهد به این خواب ادامه دهد به ضرر خودش تمام خواهد شد.

رضازاده درانتها تصریح کرد: آمریکا به صورت مستقیم و غیرمستقیم در مذاکرات برجامی حضور دارد و خودش هم می داند اگر به برجام بازنگردد بازی را باخته است. اقدامات اخیر جمهوری اسلامی ایران یعنی غنی سازی 20 درصدی و 60 درصدی و توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی نیز بی تاثیر نبوده است. ما باید همین مسیر را ادامه دهیم تا تجربه سال 2015 تکرار نشود.