محمد آشوری صبح امروز در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و نقش این شهید و سپاه قدس در بسط و توسعه اندیشه مقاومت در منطقه و جهان، عنوان کرد: شهید بزرگوار سردار حجازی نیز که روح بلند ایشان به صف مجاهدان راه خدا پیوست، نیز در این راه نقشی کلیدی و موثر ایفا کرد و نام او همیشه با نام مقاومت در منطقه عجین بود.

وی عنوان داشت: همه شهدای مقاومت بخصوص فرماندهان این طریقت الهی و امنیت بخش در مسیر عزت و سربلندی ایران اسلامی عزیز گام برداشتند و اکنون استقلال و اقتدار ایران در منطقه و نقش جهانی او در معادلات متعدد سیاسی و اقتصادی، مرهون امنیت فراگیری است که بواسطه این اراده استوار پدید آمده است.

نماینده مردم هرمزگان در خانه ملت همچنین بیان کرد: سردار حجازی در استحکام بخشی به اندیشه مقاومت در منطقه نیز نقشی موثر و ممتاز ایفا کرد و همراهی مداوم او در رکاب شهید سلیمانی همواره در تبعیت از ولایت و تحقق منویات رهبری معظم انقلاب اسلامی زبانزد خاص و عام بود.

آشوری همچنین تصریح کرد: مقاومت بواسطه اندیشه عاشورایی و حرکت الهی سرداران بزرگی همچون حاج قاسم سلیمانی و شهید خرازی و دیگر فرماندهان شهید به یک مکتب الهام بخش تبدیل شده و راه این شهیدان با قدرت و قوام ویژه‌ای تداوم خواهد یافت و دشمن از جوشش مداوم این حرکت عظیم سخت بیم‌ناک است.