محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدار با مقامات اندونزی با « جوکو ویدودو » رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد. 

وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه هر چه بیشتر روابط برادرانه دو کشور را مورد تاکید قرار داد و از مواضع اصولی اندونزی در شورای امنیت برای حفظ برجام و اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ قدردانی کرد.

ظریف با اشاره به مذاکرات خود با همتای اندونزیایی، از افزایش حجم روابط تجاری دو کشور و توافق طرفین برای استفاده از طرفیت کمیسیون مشترک اقتصادی و دیگر راهکارها برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور ابراز خرسندی کرد. 

جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور، از اینکه علیرغم شرایط کرونا، ارتباطات روسای جمهور دو کشور ادامه یافته است، ابراز خرسندی کرد و با اشاره به ظرفیت قابل توجه روابط اقتصادی دو کشور، بر رایزنی طرفین در راستای تحقق این ظرفیت و افزایش روابط تجاری  فیمابین تاکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران که به منظور انجام رایزنی با مقامات اندونزی در جاکارتا حضور دارد، امروز با «رتنو مرسودی» وزیر خارجه اندونزی دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار ظریف ضمن تأکید بر ضرورت تسریع در نهایی کردن موافقتنامه تعرفه ترجیحی با اندونزی، از مواضع این کشور در شورای امنیت برای حفظ برجام و اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ قدردانی کرد.