حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به مبعث پیامبر اکرم (ص) گفت: اسلام یعنی صلح، سلامتی و تسلیم در برابر فرمان خدا، اولین پیام پیامبر (ص) علم و خواندن بود و همه ما باید توجه کنیم که اساس اسلام بر مبانی این ارزش‌های بلند نامگذاری شده است.

وی افزود: پیامبر اکرم در اداره کشور از مشورت مردم استفاده می‌کرد و در عین حال می فرمود من آمده ام اخلاق نیکو را تکمیل کنم، تا وقتی فحش و اهانت و تهمت در جامعه باشد ما هنوز درپله‌های اول این راه هستیم.

رئیس جمهور اظهار کرد: طراحان شکست ایران، طراحان به زانو در آوردن ملت ایران، امروز به شکست خودشان به صراحت اعتراف می‌کنند و می‌گویند آن راه به نتیجه معکوس رسیده است و این یعنی پیروزی ملت ایران. ولی اگر بال فروتنی را در برابر مردم پهن نکردیم پیروزی از آن ما نخواهد بود.

روحانی تصریح کرد: تحریم باید شکسته شود، تحریم ظلم به مردم و خواست صهیونیست و ارتجاع منطقه است و نباید بگذاریم خواست آن‌ها اجرایی شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما در برابر کاخ سفید می‌گوییم به قانون برگردید و خجالت نکشید، امروز و فردا نکنید و بدانید با بازگشت شما به برجام، ما به همه تعهداتمان بر می‌گردیم.