حسن شجاعی، نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «پارس نیوز» با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس بیان کرد: در ابتدای سال حجم زیادی از مردم به دعوت و تشویق دولت وارد بورس شدند. بازاری که به دانش و تخصص نیاز دارد و بسیار پرریسک است. 

وی افزود: چه‌بسا افرادی که پیش از اینکه بورس به چنین روزی بیفتد سرمایه‌های بسیاری در همان بازار باثبات از دست دادند.

شجاعی ادامه داد: اما دولت توجهی به این مسئله نداشت و با نوسانات شدید و عدم‌حمایت دولت از بازار سرمایه‌های مردم آب شد. 

این نماینده گفت: در همین راستا مجلس شورای اسلامی طرحی برای تحقیق و تفحص از سازمان بورس را در دست دارد و امیدوار هستیم با ملاحظات بسیار ریزبینانه بازار بورس به ثبات برسد. 

نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس خاطرنشان کرد: باید مشخص شود که چه شد که بورس دقیقاً بعد از دعوت دولت از مردم به این روز افتاد و حال دولت سکوت کرده و هیچ واکنشی به این حادثه غم‌بار ندارد.

او اظهار داشت:  باید مشخص شود که چه شرکت‌هایی طی یک سال اخیر و با چه شرایطی در بورس پذیرفته‌شده‌اند؟ مواردی وجود دارد که یک شرکت کاغذی با سرمایه 200 میلیارد تومانی طی سه ماه تمام فرآیند پذیرش در بورس انجام‌شده و با رقم 3200 میلیارد تومان به مردم فروخته‌شده است. این در حالی است که این شرکت حتی دفتر مرکزی هم ندارد.

شجاعی در انتها بیان داشت:طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس به‌زودی اجرایی و سؤالات و شبهات به وجود آمده باتدبیر مجلس برطرف خواهد شد.