محمدرضا دشتی اردکانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «پارس نیوز» ضمن اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بیان کرد: امروز رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در صحن علنی مجلس اعلام کرد که 32 هزار میلیارد تومان بابت بدهی دولت به سارمان تأمین اجتماعی پرداخت‌شده است که گفته بودند برای سال جاری 30 درصد آن تخصیص به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته‌شده بود.

وی افزود: اما در سال 1400 این 30 درصد را ندارد و سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند این را به بازنشستگان پرداخت کند تا حدودی بازنشستگان عزیز را در این وضعیت و شرایط معیشتی همراهی کرده باشیم . 

دشتی اردکانی ادامه داد که هم‌اکنون حدود سه میلیون و شش‌صد هزار بازنشسته تأمین اجتماعی در کشور داریم و حدود دو میلیون و چهارصد هزار نفر بازنشسته کشوری و لشکری که مجموعاً شش میلیون نفر می‌شوند.

این نماینده مجلس عنوان کرد که ما هرروز، چه زمان‌هایی که در بین مردم هستیم و چه زمانی‌هایی که به‌صورت پیامکی از کم بودن حقوق آن‌ها مطلع می‌شویم و اعتراض آن‌ها را می‌شنویم درصدد هستیم با گشایشی که در اعتبارات کشور قرار است داشته باشیم و در بودجه کشور دیده‌شده، کمی از مشکلاتشان را بکاهیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در انتها خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم عزم جدی برای بهتر شدن حقوق بازنشستگان دارد و تدابیری که دولت و مجلس و عزیزانی که حقوق بازنشستگان را بر عهده‌دارند اندیشیده شده می‌تواند این موضوع مهم را مدیریت کند بلکه دل بازنشستگان عزیز در ابتدای سال 1400 شاد شود.