سید جواد حسینی کیا، عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «پارس نیوز» ضمن محکوم کردن حمله اخیر آمریکا به شرق سوریه بیان کرد: امام عزیز سال‌ها پیش فرمودند که سگ زرد برادر شغال است دقیقاً اینجا نمایان می‌شود.سیاست کلان آمریکا یک سیاست مشخص است و بایدن یا ترامپ مثل هم هستند و خیلی برای ما فرقی نمی‌کند. بدترین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران در زمان اوباما صورت گرفته است. بعد در دوران ترامپ نیز شاهد فشار حداکثری بودیم و دوران بایدن هم به همین منوال است.

وی ا فزود: اینکه برخی دل‌خوش کرده‌اند که اگر بایدن بیاید کشور گل‌وبلبل می‌شود و خیلی از مشکلات حل‌وفصل می‌شود اشتباه کردند. الان با این اقدام اخیر آمریکا مگر موضوع حقوق بشری نمی‌شود؟ اینکه در مسائل یک کشور دیگر دخالت می‌کنند و افراد بی‌گناهی کشته می‌شوند این با چه نوع نگاهی صورت می‌پذیرد؟ 

حسینی کیا تصریح کرد: یک نکته‌ی مهم دیگری هم که وجود دارد این است که همیشه مذاکرات برای این است که زمان را از شما بخرند و همیشه برای این است که زمانی شما دست برتر را دارید آن‌ها پای میز مذاکره می‌آیند. و هرگاه دست خودشان برتر می‌شود خیانت می‌کنند و فشار می‌آورند یا حمله می‌کنند و آن‌وقت هیچ مذاکره‌ای هم نمی‌کنند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: آمریکا هرگاه دست برتر را داشته تحریم کرده، قتل و عام و غارت می‌کند اما هرجایی که دست برتر را ندارد دم از مذاکره و گفتگو و صلح میزند و این نشان از این است که آن‌ها مذاکره را فقط برای این می‌خواهند تا زمان را بخرند تا یک فرصت تهاجمی پیدا بکنند و خیانت بیشتری را در دستور کار قرار بدهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در انتها خاطرنشان کرد: لذا به‌هیچ‌وجه نباید به آمریکایی‌ها دل‌خوش کرد و قطعاً اقدام اخیر آن‌ها نشان‌دهنده این است که آن‌ها اهل گفتگو و مذاکره نیستند و فقط زور و قدرت را به رسمیت می‌شناسند و این قدرت نظامی و موشکی ما می‌تواند جلوی آن‌ها را بگیرد و این باید راهبرد اصلی ما باشد.