به گزارش پارس ، به نقل ازفارس در وبلاگ دل نوشته های یک دوست آمده است: جنایت هولناک و ضد بشری ناو آمریکایی در ساقط کردن هواپیما ایرانی ظلم آشکار استکبار بر عده ای غیرنظامی بود و چنین جنایتی در هیچ مکتبی و با هیچ نگرشی توجیه پذیر نیست.

اما سخن من با خودمان است؛ با مایی که هر سال در سالگرد این واقعه، خلیج فارس را گلباران می کنیم و این بزرگداشت می رود تا سال آینده.

اگر از نسل فعلی انقلاب و جوانان ما در مورد روند این جنایت سوال کنید چه دارند که بگویند؟ چه گفته ایم که بگویند؟ کدام فیلم سینمایی برای این اتفاق ساخته شده؟ کدام کار فرهنگی این درد را به جامعه کنونی انتقال می دهد؟

تحرک دشمن در این زمینه چگونه است؟ در حادثه طبس و طوفان شن و موضوع گروگان ها آنها به وضع مفتضحانه ای شکست خوردند اما در زمینه فرهنگی چگونه عمل کردند؟

یکی از گروگان های آنها آن هم با اطلاع و مسامحه مسئولان فرار کرد و حال آنها بعد از سال ها و برای نسلی که در آن روزها نبوده اند، آرگو را می سازند و میلیون میلیون نفر این فیلم را می بینند؛ از کل ماجرای گروگان ها و حادثه طبس، فرار یک گروگان را به تصویر می کشند و از او قهرمان می سازند و برای نسل کنونی انقلاب ما هم دیدگاه غلط خود را حاکم می کنند.

انفعال در زمینه تقابل فرهنگی و عدم بیان حقایق، تمام پیروزی های ما را زیر سوال خواهد برد؛ فرض کنید اگر جنایت پرواز ۶۶۵ ایران ایر در مقیاس به مراتب کوچک تر برای کشوری چون آمریکا اتفاق می افتاد، آنها چه غوغایی به شیوه فرهنگی در دنیا به پا می کردند؟ از فیلم و عکس و پوستر و رمان گرفته تا نرم افزار و بازی های رایانه ای، دنیا را پُر می کردند.

آیا واقعاً ما نمی توانیم در این زمینه فعالیت کنیم؟ بزرگ ترین ترورهای سیاسی علیه ما اتفاق افتاده که در حال فراموشی است؛ در کدام کشور همزمان رئیس جمهور و نخست وزیر را ترور کرده اند؟ در کدام کشور مقر بزرگ ترین حزب حاکم (جمهوری اسلامی) را با همه اعضایش منفجر کردند؟ اصلاً ترورهای سیاسی به کنار، در کدام کشور هواپیمای مسافربری با همه مسافران کاملاً غیر نظامی توسط موشک سرنگون شده است؟ و مسئولان فرهنگی ما را چه می شود؟

صداوسیما فیلم های فاخری چون جومونگ و یانگوم دوبله می کند و با پخش چندباره در روز رسالت رسانه ای خود را به ثمر می نشاند.

تا به کی غفلت و کوتاهی؟ چگونه است که بزرگ ترین رخدادهای انقلاب ما به دست فراموشی سپرده می شود؟

خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید.