به گزارش پارس ، فارس به نقل از شبکه خبری « المیادین» ، نیروهای مسلح مصر در آستانه تظاهرات طرفداران « محمد مرسی» در اعتراض به برکناری او بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه ارتش تأکید کرد که مصر در مرحله حساسی از تاریخ معاصر خود قرار دارد و به دنبال فردایی امید بخش و روشن است، فردایی روشن که در آن آمال و آرزوهای ملت در زندگی آزاد با کرامت و برادری و برابری و عدالت و صلح همراه باشد.

ارتش تأکید کرد که در این شرایط حساسی هر کدام نقش تعیین کننده و بزرگی داریم که مسئولیت فراوانی را بر دوش ما قرار می دهد، ارتش مصر همواره سپر کشور حامی امین این نیروها باقی خواهد ماند.

فرمانده نیروهای مسلح مصر افزود: ملت مصر اجازه نمی دهد که میان فرزندان این ملت واحد با دعوت به انتقام گیری تفرقه ایجاد شود.

ارتش همچنین نسبت به هر گونه تعدی و تجاوز به مقرهای حزبی یا دارایی های عمومی یا خصوصی که امنیت کشور را با افتادن به دائره خطرناک انتقام تهدید کند، هشدار داد.

ارتش مصر خواستار خودداری از هرگونه اتخاذ سیاست های عجولانه و انتقام جویانی نسبت به هر کدام از جریان های سیاسی کشور شد و پایبندی خود به تحقق منافع ملی و عدالت سازنده و آشتی را تأکید کرد.

ارتش مصر تاکید کرد که تظاهرات مسالمت آمیز و آزادی بیان حق تامین شده برای همه است و این دستاورد انقلاب شکوهمند ملت است.

ارتش همچنین نسبت به استفاده بیش از حد از آزادی بیان هشدار داد و تاکید کرد که پیامدهای منفی این مسئله منافع ملی را تهدید خواهد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای مسلح مصر از همه فرزندان این کشور بدون استثنا می خواهد که با مشارکت فعال و با حضور جوانان کشور را به فردایی روشن هدایت کنند و از همه جوانان انتظار می رود که ارزش های بخشش و تسامح و وحدت را حفظ کنند.