اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «پارس نیوز» اظهار داشت: ایران در زمینه برجام نهایت صبوری و خویشتنداری را به کار برد و تمام تلاش خود را بکار گرفت تا در تعاملات و تعهدات بین المللی خود تخطی نکند اما کشورهای اروپایی دراین زمینه وقاهت را از حد گذرانده و با رفتارها و برخوردهای یکجانبه خود نشان دادند که تنها دنباله رو آمریکا هستند.

وی با تاکید بر این موضوع که آغاز غنی سازی 20درصدی از سوی جمهوری اسلامی ایران این پیام روشن را به غرب دارد که ما برسر منافع ملی خود معامله نخواهیم کرد افزود: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حق تمام کشورهای جهان است و ایران نیز تاکنون تلاش کرده تا در همین چارچوب گام بردارد. به همین دلیل این تغییر روند ما در افزایش تولید غنی سازی براساس پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت می گیرد و تخلف محسوب نمی شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس یازدهم تاکید کرد: ایران در این مدت براساس توافقنامه برجام به تعهدات خود عمل کرده اما اروپا به دلایل مختلف از اجرای تعهدات خود سرباز زده که این موضوع سبب شد تا جمهوری اسلامی ایران نیز از ظرفیت های فنی خود استفاده نماید. وقتی دولت آمریکا یکجانبه از برجام خارج شد این کشورها هیچ تلاشی برای اصلاح امور نکردند و با این کشور همراه شدند.

سلیمی در پایان یادآور شد: مجلس شورای اسلامی در راه احقاق حقوق قانونی ملت ایران ذره ای کوتاه نخواهد آمد و با تصویب قانون لغو محدودیت‌های هسته‌ای، به دولت اجازه داده که غنی سازی را تا زمان رعایت مفاد برجام از سوی دولت های غربی افزایش دهد.