حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: ما علیرغم فشارهای که از ناحیه تحریم ، جنگ اقتصادی و هم از ناحیه کرونا داشتیم، حرکت های خوبی را در سایه ایثارا و فداکاری مردم شاهد بودیم.

روحانی با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰، گفت: این بودجه پیام‌های مهمی برای اقتصاد سال آینده دارد و امروز جامعه در عمل این پیام را دریافت کرده است. پیام بودجه این است که سال آینده با امسال و سال‌های قبلش متفاوت خواهد بود. سال بعد هم از لحاظ سیاسی و هم اقتصادی و هم از لحاظ تحولاتی که در بودجه عمرانی خواهد بود، متفاوت است. تقدیم لایحه بودجه انتظارات مردم را نسبت به سال اینده مثبت کرده است.

وی افزود: ما امروز در مسیر مهار شتاب تورم خواهیم بود و آمار این ماه، این مساله را به ما نشان می‌دهد.

رئیس‌جمهور به جلسه مشورتی دولت و مجلس اشاره کرد و گفت: دیروز با رئیس مجلس، رئیس کمیسیون تلفیق و برخی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه جلسه‌ای داشتیم و با مباحثی مطرح کردیم که نشان داد نظرات دو طرف به هم نزدیک‌تر شده است.

روحانی با اشاره به مساله مبارزه با کرونا، اظهار کرد: هیچ نگرانی در خصوص مقابله با کرونا برای آینده نداریم و حتی برای تولید و تهیه واکسن پا به پای دنیا حرکت کردیم. در هفته‌های گذشته موج سوم کنترل شد و حدود ۵۰ درصد فوتی‌های ما کاهش یافت و حتی در زمینه واکسن همه اقدامات انجام می‌گیرد.

وی تاکید کرد: هم بانک مرکزی و هم وزارت بهداشت همه توان خود را بکار گرفته اند و برنامه ریزی کردند. هم واکسن از خارج تهیه خواهد شد و هم در ماه‌های آینده تلاش می‌کنیم واکسن به تولید برسد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه یکی از اهدافی که از آغاز دولت یازدهم دنبال کردیم بخش سلامت مردم است، گفت: در مجموع در طول این ۷ سال توان ما و تخت‌های بیمارستانی نسبت به قبل از سال ۹۲ دو برابر شده است یعنی ۳۶ هزار تخت جدید آماده شده است. ۵۰ درصد تخت‌های قدیمی بازسازی شده است. توانمندی ما در بخش بهداشت و درمان در این دولت دو برابر کل تاریخ ایران است.