حجت‌الاسلام سیدمحسن محمودی در ارتباط با روز دانشجو اظهار کرد: ۱۶ آذر روز بسیار مهم و تاریخی در تاریخ انقلابی ملت ایران است که دانشجویان این ملت بر علیه آمریکا و به عنوان اعتراض به سفر یک مقام آمریکایی به ایران اسلامی تظاهرات کردند و سه دانشجو در این روز خون هایشان را تقدیم نظام کردند؛ این روز یک روز ضد استکباری در تقویم ایران برای همیشه ثبت شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران مطرح کرد: ضد استکبار بودن ملت ایران در طول زندگی و در دوران رژیم ستم‌شاهی ، با جلوه‌های سلطه و مظاهر استکباری مبارزه می کردند و این روحیه انقلابی را داشتند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران خاطرنشان کرد: در میان ملت ، دانشجویان همیشه بیدار و هوشیار بودند و در حقیقت دانشگاه به عنوان یک سنگر در سنگر استکباری ، به صورت هوشیار و بیدار مقاومت کرده و این خون های مطهر دانشجو ، بیانگر هوشیاری ، بیداری و استکبار ستیزی دانشجویان کشور است.

عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران افزود: یک پیام مهم در مورد روز ۱۶ آذر این است که بالاخره آمریکا همیشه در حق مردم ایران بدی کرده است و ملت ایران هم به خوبی دشمن خود را شناخته است و در شرایط حساس موضع گیری کرده و ۱۶ آذر یکی از این جلوه ها می باشد.

امام جمعه موقت شهرستان ورامین یادآور شد: باید دانشجویان عزیز ما از ۱۶ آذر این درس را بگیرند که همانگونه که دانشجویان با خون خود ثابت کردند هوشیار و بیدار هستند و در برابر سلطه استکبار ایستادگی می‌کنند ، امروز هم دانشگاه و دانشجویان عزیز ما محکم و مستحکم در برابر استکبار هستند.

حجت الاسلام و المسلمین محمودی تصریح کرد: البته تلاش های جدی در دانشگاه صورت می‌گیرد و بدیعی است که اساتید متعهد و دانشجویان عزیز ما با بصیرت و بیداری قطعا راه خودشان را با الهام از رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و هدایت‌های مقام معظم رهبری پیدا کرده اند و هرگز عزت ، عظمت و استقلال خودشان را از دست نخواهند داد.