حجت الاسلام حسین جلالی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پارس نیوز با اشاره به ترور اخیر شهید محسن فخری زاده گفت: دانشمندان هسته‌ای ، در غنای کشور نقش دارند لذا حائز اهمیت است تا در تمامی زمینه‌ها از آن‌ها حمایت و در حفظ جانشان کوشید. به طورحتم امنیت ملی و محافظت از ارزش‌های دینی کشور در دستان این افراد است.»

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: «سرمایه‌های علمی کشور، به ویژه‌ سرمایه‌های حوزه هایی تخصصی مانند دانش هسته‌ای یا  موشکی بسیار ارزشمند هستند چراکه علاوه بر بُعد عملی دارای بعُد معنوی بوده و اقتدار ملی برپایه دانش آن ها شکل می گیرد.‌ دانشمندان این حوزه ها، در غنای کشور نقش دارند لذا حائز اهمیت است تا در تمامی زمینه‌ها از آن‌ها حمایت و در حفظ جانشان کوشید.»

این نماینده مجلس تصریح کرد: :« کمیسیون فرهنگی همواره درصدد حفظ سرمایه‌های ارزشمند کشور به ویژه ابعاد علمی و معنوی است چراکه امنیت ملی و محافظت از ارزش‌های دینی کشور در دستان این افراد است. متاسفانه درشرایط حال حاضر، دشمن برروی حذف فیزیکی این عزیزان سرمایه گذاری کرده و باید برای مراقب از آن ها نهایت تلاش و جدیت صورت گیرد.»

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: «باید کوشید تا سرمایه‌های ملی کشور و تمام افرادی که جانشان را در گرو افزایش امنیت و سرمایه‌های کشور می‌گذارند، به مردم معرفی شوند تا نسل آینده از سیره و زندگی آنها الگو برداری کند. ره‌رو راه شهدا بودن سعادت است و نباید با غفلت از این موضوع، فاصله بگیریم. آنچه که اکنون اهمیت دارد شناسایی سرمایه‌های ملی، ارزش شهدا و داشته‌های میهن است و کمیسیون فرهنگی تلاش خواهد کرد تا در حد وظایف و چارچوب های خود در این زمینه تلاش نماید.»