اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: آقای رئیس‌جمهور راجع به بودجه 1400 توضیح دادند و این آخرین بودجه دولت است و پیش بینی مهمی روی منابع درآمدی کردیم. فرض بر این است که 2 میلیون و 600 هزار بشکه نفت برای کشورهای متقاضی بفروشیم یا در داخل پیش فروش کنیم که قبلاً توضیح داده شده است.

وی افزود: تاکید ما این است که تکیه بودجه به نفت در سال 1400 بیشتر از سال 99 نباشد. روی تولید اشتغال و حمایت از معیشت مردم از مسائل مهم ما در سال آینده توجه ویژه خواهیم داشت.

معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: بحث مهم دیگر این است که نامه‌ای را به آقای جنتی دبیر شورای نگهبان می‌فرستیم درباره بحث هسته‌ای که مجلس شورای اسلامی روز گذشته درباره آن مصوبه‌ای داشتند. بحث هسته‌ای از دو دهه در دستورکار جمهوری اسلامی است و تدبیری که مقام معظم رهبری کردند، بر اساس قانون اساسی مدیریت این موضوع به شورای عالی امنیت ملی واگذار شده است.

جهانگیری بیان کرد: بر اثر اتفاقاتی که رخ داد موضوع هسته‌ای به یک موضوع مهم تبدیل شد و نیاز بود مدیریت متمرکز روی آن صورت گیرد و لذا شورای عالی امنیت ملی عهده‌دار این امر بود؛ حتی ما در دولت هم در حد گزارش‌گیری در جریان قرار می‌گرفتیم و دولت در تصمیم‌گیری هم دخالت نمی‌کرد. ضمن اینکه مصوبات شورای عالی امنیت ملی هم به تایید مقام معظم رهبری می‌رسد.

وی گفت: اینکه مجلس به این موضوع ورود کرده، به مصلحت نیست. جمهوری اسلامی ایران بر اساس تدبیری که مقام معظم رهبری ترسیم کردند، مقاومت هوشمند در برابر فشار حداکثری را اتخاذ کرده ایم و مردم عزیز مقاومت کردند و همه مسئولان باید در برابر مردم سر تعظیم فرود آورند. این فرصت را در اختیار مسئولان قرار دادند تا فشار حداکثری را به شکست بکشانند. مجلس نباید در امور اجرایی دخالت کند.