محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر یکشنبه نهم آذرماه با حضور در خانه دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده، ضمن تبریک و تسلیت به همسر، فرزندان و بستگان این شهید والامقام گفت: من برادری عزیز از سبزپوشان سپاه را از دست دادم.

رضایی در این دیدار به همسر صبور و همیشه همراه شهید، گفت: محسن فردی عارف، مجاهد و دانشمند بود، از اول ورود به سپاه، با عرفان الهی و اشعار حافظ اُنس داشت و در مبارزه با ضدانقلاب، در کردستان و حضور در دفاع مقدس پیشگام بود و در پیشرفت هسته‌ای و عبور از مرزهای دانش فیزیک هسته‌ای نقش قاطع و جدی داشت.

محسن رضایی تأکید کرد: حداقل سیلی ما به آمران این جنایت تروریستی این است که دولت ما اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف  کند و سازمان انرژی هسته‌ای، رژیم بازرسی‌ها را مورد تجدیدنظر قرار دهد و فوراً اقدامات حداقلی نظیر تعلیق پخش آن‌لاین دوربین‌ها، کم کردن تعداد بازرسان و اعمال محدودیت‌هایی در دسترسی بازرسان به سایتها و دانشمندان هسته‌ای ایران را در دستورکار قرار دهد.

رضایی گفت: هیچ دلیلی ندارد هنگامی که آمریکا و اروپا به‌طور رسمی و عملی از برجام خارج شده‌اند، دولت و مجلس ما درباره NPT و پروتکل الحاقی و برجام هیچ بررسی مجدد و تجدیدنظری نداشته باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ گفت: این‌که رژیم صهیونیستی و عربستان قصد دارند از آخرین روزهای حیات سیاسی ترامپ در جنگ‌افروزی استفاده کنند، مانع از مجازات جدی آمران و عاملان ترور دانشمند برجسته هسته‌ای ما نخواهد شد.

رضایی افزود: در دیپلماسی انقلابی، مجازات متناسب و سیلی بزرگ هست و از جنگ جلوگیری می‌شود ولی در دیپلماسی سازشکارانه، مجازات و اجرای عدالت کنار گذاشته می‌شود که جنگ نشود و غالباً تاریخ نشان داده است دیپلماسی سازش یا کشور را تسلیم می‌کند و یا آن را با جنگ مواجه می‌کند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) اضافه کرد: همان‌طور که قبلاً گفتم خروش انقلابی ما به‌زودی آمران و عاملان این جنایت و تک تک آن تارنشینان روسیاه تاریخ را با سیلی بزرگ از سریر قدرت پایین می‌کشد و زلزال سهمگین و ابابیل فولادین اقتدار ملت ایران دیر یا زود بر آنها فرود خواهد آمد.