حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: باید انتقال ویروس را کنترل کنیم و افراد مبتلا را شناسایی کنیم و سریعتر درمان شوند.

وی افزود:‌ باید تجمع تردد را کاهش دهیم. بعضی جاها ناچار به تعطیلی شدیم تا شدت تجمع و تردد کمتر شود. ما الآن باید همه اصول را رعایت کنیم تا فشار اقتصادی بر کسب‌وکارها کمتر شود، چون همه مراعات کنیم ممکنه دو هفته، 10 روز شود و ممکن است رعایت نکنیم و به نقطه مورد نظر نرسیم.

رئیس‌جمهور همچنین از الزام جدید در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: پیشنهادی مورد بررسی قرار گرفت که فردی که وارد جامعه و اجتماع می‌شود کارت ملی یا کارت معتبری که شناسه ملی را داشته باشد، همراهش باشد تا فرد مبتلا از ورود به محل کسب‌وکار یا سیستم حمل‌ونقل مانع شود.

روحانی همچنین با اظهار خشنودی از افزایش تست‌ها در کشور گفت:‌ ان‌شاءالله به‌سمت تست روزانه 100 هزار نفر می‌رویم.

وی درباره مصوبات امروز ستاد گفت: الزام و مورد بعدی، اقدامات حمایتی و جبرانی است؛‌ حالا که گفتیم دو هفته کسب‌وکار مردم تعطیل شود، در حد توان و امکان باید مردم را یاری کنیم و امروز مصوب شد که برای حدود 30 میلیون نفر ماهانه برای 4 ماه تا پایان امسال در هر ماه 100 هزار تومان به آن‌ها بلاعوض بدهیم و برای این 10 میلیون خانواده نیز وام یک‌میلیون‌تومانی مقرر شد شبیه به وامی که در اوایل سال داده شد که بازپرداخت سی‌ماهه دارد.