سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم‌صفوی امشب در دیدار با فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به ظرفیت‌ها و موقعیت استراتژیک استان گیلان اظهار داشت: گردشگری یکی از ظرفیت‌های مهم و اثرگذار گیلان است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا موقعیت جغرافیایی گیلان را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: این استان به دلیل همجواری با کشورهای حاشیه دریای خزر و دسترسی به این‌ دریا از نقش موثری در توسعه صادرات کشور برخوردار است.

سردار صفوی با بیان اینکه "امروز آمریکا تنها ابرقدرت جهان نیست بلکه یک قدرت در رده سایر قدرت‌های نوظهور جهانی است" خاطرنشان کرد: غرب همچنان برای إعمال فشار حداکثری علیه ملت‌ها و دولت‌های مستقل جهان تلاش می‌کند.

رحیم‌صفوی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به ظرفیت‌های داخلی در جهت توسعه ابراز داشت: توجه ویژه به ظرفیت‌های داخلی سبب می‌شود تا در 25 سال آینده، مازاد تولیدات خود را به کشورهای همسایه صادر کنیم.

سردار محمد عبدالله‌پور، فرمانده سپاه قدس استان گیلان نیز در این دیدار بهره‌مندی از ظرفیت‌های صادراتی کشور و تلاش برای موفقیت بیشتر در دیپلماسی اقتصادی را در گسترش انقلاب اسلامی در جهان موثر دانست و اظهار داشت: صادرات از جمله عوامل مهم در توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

عبدالله‌پور به نعمت‌ها و مواهب الهی بسیار در استان گیلان اشاره کرد و افزود: گیلان دارای مواهب الهی بسیار است که بهره‌مندی از آنها در توسعه استان‌ و به تبع آن در توسعه کشور موثر خواهد بود و لازم است که مسئولان استان به استفاده از این ظرفیت‌ها توجه ویژه داشته باشند.