ابراهیم عزیزی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با «پارس‌نیوز» عنوان کرد: «تحولات اخیر آمریکا و فضای حاکم انتخاباتی‌شان نشان‌دهنده ماهیت درونی این کشور بود. انتخابات اخیر آمریکا مبرهن کرد که هیچ‌یک از ادعاهای این کشور درمیدان عمل اجرا نمی‌شود.»

وی افزود: «علی‌رغم ادعای موهوم آزادی بیان اما مردم آمریکا‌ نتوانستند در فضای انتخاباتی کشورشان آزادانه حرکت کنند. آمریکا آشکار کرد که تنها شعار سر می‌دهد و در عمل از هیچ مبانی دموکراسی و حقوق برابر بهره‌مند نیست.»

عزیزی تصریح کرد : تحولات اخیر آمریکا به صراحت بیان کرد که فضای سیاسی‌شان را جریان‌های‌ صهیونیسم و قدرتمندان مدیریت می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین خاطرنشان کرد: ایران اسلامی به رفتن یا آمدن هیچ‌کس دلخوش نیست چراکه پایه‌ قدرتمند و مردمی فهیم دارد. بی‌شک رویکرد مردم آگاهانه و حرکتشان همگام با درایت است.

وی افزود: هیچ‌کدام از جریان‌های سیاسی داخلی آمریکا‌ درصدد حمایت از حقوق مردم سایر کشورها نیستند. بنابراین هیچ‌یک از آن‌ها از دیگری بهتر و مدافع مردم نیست.

عزیزی اظهارکرد: افرادی که از آمدن فرد جدید احساس شعف می‌کنند لازم است بدانند که درطول سالیان طولانی، جریان‌های مختلف داخلی آمریکا هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشتند و همواره درصدد اقدامات ناجوانمردانه علیه اندیشه‌های ملت بزرگ ایران بودند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: یادمان باشد حزبی که امروز جوبایدن از آن برخواسته و به پیروزی رسیده، در سال‌های گذشته شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: طبق فرمایش رهبر فرزانه انقلاب می‌بایست بر توان داخلی خود تکیه و نسبت به ارزش‌های خود آگاه باشیم. ایران اسلامی اجازه نخواهد داد شعارهای دلخوش کننده باردیگر به ملت عزیز ایران آسیب برساند.

عزیزی درپایان گفت: همواره در مقام عمل، رفتارها را رصد و بر اساس منافع ملی تصمیم خواهیم گرفت. مجلس شورای اسلامی به هیچ‌عنوان اجازه تکرار برخی وقایع تلخ گذشته و لطمه بر ملت شریف ایران را نخواهد داد.