محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان با محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان تلفنی گفت و گو کرد.

طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر امور خارجه در این گفت و گوی تلفنی اقدام تروریستی دانشگاه کابل را محکوم و با دولت و ملت افغانستان ابراز همدردی کرد.

تشریح نتایج نشست نمایندگان ایران، روسیه ‌و هند در امور افغانستان که اخیرا در مسکو برگزار شد و همچنین تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از برقراری صلح و امنیت در افغانستان از دیگر موضوعات مطرح شده در این گفت و گو بود.

در پی حمله مسلحانه به دانشگاه کابل که تعدادی کشته و زخمی بر جا گذاشت، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه این اقدام تروریستی را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در صفحه توئیترش در پی اقدام حمله مسلحانه به دانشگاه کابل نوشت: ‌اندیشه‌ سیاه و دست‌های به‌ خون بیگناهان آغشته تروریست‌ها و حامیان آنها، آینده ⁧‫افغانستان‬⁩ و جان‌های پاک فرزندان آن را هدف گرفته‌اند.

‌وی افزود: در این مبارزه همه‌جانبه با تروریسم و افراطی‌گری، ⁧‫ایران‬⁩ در کنار مردم و دولت افغانستان ایستاده است.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه نیز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران ضمن حضور در سفارت افغانستان در تهران، دفتر یادبود قربانیان این اقدام تروریستی را امضا کرد.