هادی بیگی‌نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه‌شنبه 6 آبان) این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه یک طرح و یک لایحه در دستور کار کمیسیون انرژی بود.

وی افزود: طرح اصلاح قانون پتروپالایشگاه‌ها و همچنین لایحه انتقال اموال به شرکت آب‌وفاضلاب استان‌ها دو دستور کار کمیسیون انرژی بود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس درباره لایحه انتقال اموال به شرکت آب‌وفاضلاب استان‌ها تصریح کرد: برای مثال وقتی سدی در منطقه‌ای ساخته می‌شود این کار توسط آب منطقه‌ای استان‌ها احداث می‌شود اما لوله‌های انتقال آب و شبکه انتقال آب به آن شهرستان وجود دارد ضمن اینکه تصفیه‌خانه هم در آنجا پیش از این وجود داشته است که بهره‌بردار نهایی آن شرکت آب و فاضلاب است.

وی افزود: در لایحه مذکور به دنبال انتقال اموال به شرکت آب‌وفاضلاب هستیم که بر همین اساس خود این شرکت‌ها هم بهره‌بردار هستند و هم مالک اموال.

بیگی‌نژاد خاطرنشان کرد: مقرر شد کارشناسان دیوان محاسبات و اعضای کمیسیون و نماینده دولت در نشستی ویژه این لایحه را نهایی کرده و این اصلاحات به صحن علنی ارجاع پیدا کند ولی این را هم باید در نظر گرفت که نباید ساختار اصلی و کلی این لایحه تغییر زیادی داشته باشد و فقط تغییرات در حد چند کلمه باشد تا رد صحن اصلی کمیسیون مورد تأیید قرار گیرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس درباره طرح اصلاح قانون پتروپالایشگاه‌ها توضیح داد: این قانون در مجلس دهم تصویب شده است اما یکسری اصلاحات لازم داشت. چرا که برخی از مواد این قانون اجرایی نشده و روی زمین باقی مانده است.

وی در همین راستا افزود: در اصلاحیه این قانون بررسی شده است که چرا برخی مواد روی زمین باقی مانده و باید اصلاحات لازم در این باره انجام شود. به طوری که هم نماینده دولت و هم کمیسیون با این اصلاحات موافق بوده و مقرر شد  در جلسات بعدی کمیسیون انرژی درباره جزئیات آن مذاکره ادامه یابد.