روزنامه صهیونیستی هاآرتص فاش کرد محمد بن سلمان در سخنانی گفته است در صورتی که عربستان به عادی سازی روابط با اسرائیل دست زدند، ایران و مردم عربستان او را خواهند کشت.

این روزنامه به نقل از «حیم سبان» میلیاردر اسرائیلی- آمریکایی و دوست نزدیک محمد بن سلمان نقل کرد که گفته او نمی‌تواند به عادی سازی روابط با اسرائیل به مانند همسایگانش بپردازد؛ چرا که در چنین صورتی از سوی ایران، قطر و مردم عربستان کشته خواهد شد.

در گزارش هاآرتص آمده است که «حیم سبان» این ماجرا را به زمان ملاقاتش با محمد بن سلمان در یک کارزار انتخاباتی آنلاین در رویدادی که به نام «امنیت و سعادت اسرائیل با حضور بایدن در کاخ سفید» برگزار شده بود، مربوط دانست.

این میلیاردر اعلام کرد که بن سلمان به وی گفته است در اینکه روابط دیپلماتیک کامل با اسرائیل برقرار کند، مردد است؛ چرا که به گفته او این اقدام می‌تواند هزینه‌های سیاسی سنگینی در داخل بر او تحمیل کند.

طبق گفته سبان، ولیعهد سعودی گفته است که در مقطع کنونی نمی‌تواند به همسایگان خود (بحرین و امارات) بپیوندد، زیرا این اقدام به قتل وی به دست ایران، قطر و مردم عربستان منجر خواهد شد.

روزنامه هاآرتص به زمان دیدار سبان و بن سلمان اشاره‌ای نکرده، اما نوشت که سبان جزو معدود دموکرات‌هایی بوده است که به هنگام امضای توافق عادی سازی روابط بین بحرین و امارات با تل‌آویو، در این مراسم حضور داشته است.

به نوشته این نشریه، شاید محمد بن سلمان به خاطر نقض شرم آور حقوق بشر در درجه نخست علیه مردم خودش این نگرانی را داشته باشد؛ چرا که او نگران است مردم سرکوب شده عربستان از جنایات این شاهزاده جوان خسته شده و منتظر فرصتی باشند تا میخ آخر را بر این تابوت بکوبند.

در ادامه این گزارش آمده است: اگرچه برخی از سعودی‌ها از روابط آزاد با اسرائیل استقبال می‌کنند؛ اما اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها به مانند مردم آزاد سایر کشور‌های عربی با چنین اقدامی مخالف هستند.