حسین محمدصالح دارانی در گفت و گو با پارس نیوز اظهار کرد: سفرهای استانی به مردم امید می دهد و این حس در آنها تقویت می شود که خدمتگذاران آنان به دنبال رفع چالش ها هستند. از سوی دیگر این سفرها با هدایت صحیح منابع مالی و بهره برداری صحیح از سرمایه‌های انسانی موجود در استانها، می ‌تواند به گشایش اقتصادی و بومی سازی تولید و اشتغال بینجامد بنابراین نظارت های میدانی می تواند در رفع مشکلات استانها موثر باشد. در واقع برای لمس کاستی ها و نواقص نباید از پشت میز برای مردم تصمیم گرفت بلکه باید به میان آنان رفت و از زبان خودشان مصائب و مشکلاتی که با آن روبه رو هستند را شنید.

به گفته این نماینده مجلس، کمترین نتایج این سفرها و بازدیدها این است که وقتی مسئولی به میان مردم می‌رود آنان احساس می‌کنند فاصله زیادی با صاحب منصبان و مدیرانشان ندارند و در عین حال بر روی پروژه‌ها نظارتی صورت می پذیرد و مسئولان استانی نیز به طور ویژه فعال می‌شوند و درستی تصمیمات آنان و رفتارشان با مردم مورد سنجش قرار می گیرد و از طرفی مصوبات و پیگیری مسائل، انتظارات و امیدی را در دل مردم بوجود می‌آورد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در بستر نظارتها و حضور میدانی است که می توان نقطه ضعف‌ها را برطرف و نقطه قوت‌ها را تقویت کرد. بدون هیچ تردیدی اصل سفر به استان‌ ها و شهرستانها، لازم و ضروری است و نباید به سخنان کسانی که سفر استانی را قبول ندارند توجه کرد. اینکه مسئولان  صرفا در مرکز و اتاقهای خود ننشینند و نقاط مختلف کشور را از نزدیک ببیند و با مردم سراسر کشور ارتباط برقرار نمایند، اقدامی لازم و مفید است. هر چند برخی معتقدند در عصر ارتباطات، گزارش‌های خبری و تصویری هم قادر است، مسئولین را در جریان وضعیت کشور قرار دهند و افراد مورد اعتماد نیز می ‌توانند همین نقش را ایفا کنند، ولی حضور مسئولان در مناطق مختلف و مواجهه با مردم، سبب می شود، اطلاعات عینی و شهودی در اختیار مدیران قرار گیرد که طبعاً اطلاعات مستقیم به شمار می روند و از اعتبار و درجه خلوص بیشتری برخوردار هستند.