امیر سرتیپ محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از هفت دست آورد سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا با بیان اینکه با پا در رکابی فرمانده نیروی زمینی، تیمی بسیار توانا که در زمینه اطلاعاتی نخبه هستند را مامور کرده و همواره همه تهدیدات را زیر نظر دارند و دشمنان نظام اسلامی را رصد می کنند، گفت: تجهیزاتی که به صحنه می‌آید و می‌خواهد برای ما تهدیدی باشد یا ممکن است نسبت به ما در آینده به کار گرفته شود، ایشان با تیم نخبه ای که دارد تجهیزاتی آماده کرده که می توانند هر تهدیدی را قبل از این که ظاهر شود تدبیر کنند و متناسب با آن تجهیزات مورد نیاز را بسازند.

وی ضمن تاکید بر این که این تیم بر لبه دانش حرکت می کنند و نخبگانشان تراز اول هستند و بعضی از تجهیزاتی هم که عزیزان ساخته‌اند بیش از انتظاری هست که ممکن است نسبت به ما وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: چیزی که می‌تواند در منطقه تضمین صلح کند و هر نوع تهدیدی علیه نظام را پاسخگو باشد، عزیزان جهاد خودکفایی آماده کرده‌اند و امروز هم یکی از آن روزهاست و از این روزها زیاد خواهند داشت چون لحظه به لحظه منطقه را مورد رصد و شناسایی قرار می‌دهند.

امیر دادرس در پاسخ به سوالی در خصوص وجه برتری تجهیزات رونمایی شده در مراسم امروز خاطر نشان کرد: بخشی از این تجهیزات بار اول است که در سطح دنیا ساخته می شود یعنی متناسب با تهدیدی که احساس می‌شود طراحی شده است. تیم جهاد خودکفایی ارتش معکوس ساز نیست و تیمی هست که از ابتدا طراحی می کند و دقیقا تهدید محور است.

وی افزود: وجوه برتری این تجهیزات نسبت به تجهیزات خارجی این هست که دشمن فکر می کند ما تحریم هستیم و نمی توانیم بسازیم ولی خدا را شکر می‌کنیم که در سایه تحریم توانستیم بسازیم و اگر فشار ها بیشتر شود ظهور خلاقیت‌های ما هم بیشتر می‌شود و این ابتکارات به واسطه فشارها و تحریم‌ها و تهدیدها بوده امروز بیش از هر زمان روی پای خودمان هستیم.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه کسی تجهیزات پیشرفته غربی به ما نمی‌دهد تصریح کرد: ما هرچه داریم از خودمان داریم ولی هر چه داریم موثر است به آنچه داریم در رفتار دشمن موثر است و هرجا که می‌خواهیم فرود می آید و آن اندازه که می‌خواهیم تهدید را از بین می‌برد.