حجت الله فیروزی در گفت و گو با پارس نیوز با اشاره به اقدامات کمیسیون متبوعش اظهار کرد: ازجمله اقدامات این کمیسیون مربوط به تشکیل کمیته ای برای کاهش تصدی گری دولت در صنعت خودرو است، البته دولت می تواند در شرکت‌های خودروسازی سهام داشته باشد اما این تصدی گری درست نیست و باید هر چه‌ سریع‌تر اقدامات مقتضی در این خصوص انجام شود تا مانع از ورود آسیب بیشتر به این صنعت گردیم. ناگفته پیداست که وضعیت فعلی خودروسازی کشور حاصل سیاست های غلط اندر غلط و دخالت و تصدی گری دولت در صنعت خودروسازی است، حال آنکه طبق قوانین بالادستی، دولت باید فقط نقش حمایتی و نظارتی خود را بر بنگاههای اقتصادی ایفا کند و نقشی بیشتر از این ندارد. در حال حاضر به رغم اینکه بخش گسترده سهام خودروسازان کشور در اختیار سهامداران غیردولتی است؛ اما باز هم این دولت است که در امور ایران‌خودرو و سایپا دخالت کرده و تصمیم نهایی را می‌گیرد.

به گفته این نمایند مجلس، نمی توان برای اصلاح و منطقی شدن قیمت خودرو اقدامی در کمیسیون صنایع انجام داد، چون این مسئله در حیطه وظایف نمایندگان نیست و این وظیفه بر دوش دولت و وزارت صمت است. مجلس در هر صورت وظیفه نظارتی خود را انجام خواهد داد و هر جا که تخلف از قانون را ببیند، برخورد می‌کند

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان از ممانعت مجلس برای واردات کالاهای غیرضروری خبر داد و گفت: این طرح دو فوریتی در جهت تحقق شعار سال و حمایت از تولید ملی تهیه می شود و به دنبال گام برداشتن در مسیر افزایش صادرات و کاهش واردات هستیم.