نماینده هیات روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در «وین» پایتخت اتریش مواضع آمریکا درباره بازگشت سریع تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران و مجازات مخالفان این  موضوع را غیر قابل توجیه خواند.

« میخائیل اولیانوف » نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در توییتی در این زمینه نوشت: «آمریکا مدعی است که تحریم‌های قبلی  شورای امنیت سازمان ملل متحد مجدداً علیه ایران اعمال شده و تهدید می‌کند که همه کسانی که با تفسیر آمریکا از مکانیسم ماشه مخالف هستند، مجازات خواهند شد. واشنگتن بدبینانه این موضع گیری غیرقابل توجیه را گامی به سوی صلح و امنیت بین‌المللی می‌داند.»

نمایندگی چین در این سازمان نیز در توییتی در این زمینه  نوشت: «اینک وقت خاتمه دادن به نمایش مسخره خود آرایی شده (از سوی آمریکا) است. تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد رفع‌شده خواهند شد.»

وزارت خارجه آمریکا بامداد یکشنبه ادعا کرد تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران احیا می‌شود. از سوی دیگر، وزرای خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام نیز روز یکشنبه در بیانیه‌ای مشترک در واکنش به ادعای آمریکا درباره بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، بر تعهد کامل خود به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که به موجب آن برجام در سال ۲۰۱۵ مورد تایید قرار گرفت، تاکید کردند.