کمال حسین پور در گفت و گو با پارس نیوز به منظور تشریح اقدامات کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: سیاست‌های نادرست سبب شده، بازار مسکن از کالای مصرفی به سرمایه‌ای تبدیل شده و سوداگری ها غوغا کند، برهمین اساس تولید انبوه مسکن می‌تواند بازار موجود را کنترل کند، با همین نگرش در کمیسیون عمران طرح هایی تهیه شده تا مشکلات اینس حوزه رفع شود که ارائه طرح کاهش سود وام خرید مسکن هم می تواند موثر باشد. در عین حال مسکن مهر هم تکمیل خواهد شد و تسهیلات بانکی کم‌بهره نیز ارائه می شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد:  دولت طرح های مختلفی مثل مسکن اجتماعی و اقدام ملی تولید مسکن را در دستور کار خود قرار داده بود اما هیچ کدام این طرح ها حاصل و دستاوردی نداشته به همین دلیل مجلس در این زمینه ورود کرده است و طرح تولید انبوه مسکن با همکاری و مشارکت مرکز پژوهش های مجلس، وزارت راه و شهرسازی، بخش خصوصی، تولید کنندگان مسکن و بانک مرکزی  تهیه و تدوین شده و عمده محورهای آن شامل تامین زمین ارزان قیمت، تسهیلات ارزان قیمت و مصالح ساختمانی ارزان قیمت است. با توجه به اینکه 70 تا 80 درصد قیمت یک واحد مسکونی به زمین ربط پیدا می‌کند کوشش شده در این طرح زمین ‌های ارزان قیمت برای تولید مسکن مدنظر باشد. از سوی دیگر حداقل 25 درصد تسهیلاتی که بانک‌ها پرداخت می‌کنند باید در حوزه مسکن باشد.

حسین پور در ادامه با اشاره به ساز و کار های دیده شده برای تامین زمین ارزان قیمت در طرح تولید انبوه مسکن ، خاطرنشان کرد: مقرر شده زمین های بلااستفاده دولتی که در اختیار وزارتخانه های مختلف است برای ساخت مسکن تعلق گیرد. بخش عمده ای از این زمین ها در اختیار وزرات جهاد کشاورزی است که قرار بر این است حداکثر ظرف دو ماه این زمین ها برای ساخت مسکن در اختیار وزرات راه و شهرسازی قرار گیرد. این زمین ها عمدتا در حریم شهرها قرار دارد و برای ساخت مسکن مناسب است.

عضو کمیسیون عمران مجلس در زمینه سازوکارهای مالیاتی دیده شده در این طرح بیان کرد: از سوی دیگر گرفتن مالیات بر عایدی مسکن و زمین با نرخ چشمگیر از دیگر موارد بازدارنده برای احتکار زمین است. براساس این طرح افرادی که زمین بلااستفاده داشته باشند باید برای آن مالیات بپردازند. به طور کلی براساس این طرح در ظرف چهار سال، چهار میلیون واحد ساخته خواهد شد که می‌تواند جلوی افزایش قیمت‌ها را با ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا بگیرد.