شهباز حسن پور بیگلری در گفت و گو با پارس نیوز با اشاره به مهمترین طرح ها و اقدامات کمیسیون متبوع اش اظهار کرد: این کمیسیون باتوجه به موارد و مسائلی که در کشور، دغدغه اصلی مردم هست، با رویکرد مطالبه گری از دولت، برنامه های مختلفی را در دستور کار دارد ازجمله بحث مالیات برخانه های خالی که مورد توجه کمیسیون قرار گرفت و به شورای نگهبان ارسال شد و ایرادات این شورا، در کمیسیون با حضور یکی از حقوقدانان برجسته شورای نگهبان مجددا رفع ایراد شد و یکی از بحث های ماندگار کمیسیون اقتصادی در مجلس یازدهم بود.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: موضوع بعدی که این کمیسیون به صورت جدی در حال پیگیری است، بحث بورس، ارز و مسکن و افزایش قیمت ناگهانی کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم است که در این رابطه، هفته گذشته از رئیس بانک مرکزی دعوت شد تا به کمیسیون بیاید، بحث های خوبی مطرح شد. از مدیر بورس کشور، « قالیباف اصل» هم دعوت به عمل آمد و توضیحاتی را در این رابطه ارائه کرد، هرچند این توضیحات قانع کننده نبود. در عین حال چندین تحقیق و تفحص در دستور کار کمیسیون قرار گرفت از منطقه آزار اروند تا ارز و همچنین تحقیق و تفحص از منطقه آزاد کیش به تایید اعضای کمیسیون رسید. بحثی که در هفته آینده در دستور کار مجلس است، دعوت از مسئولین اقتصادی هست و در واقع تیم اقتصادی دولت روز یکشنبه در مجلس حضور خواهند داشت و پارلمان با چشم باز مسائل و مشکلات را رصد خواهد کرد. هرچند ایرادات و ابهامات جدی به عملکرد تیم اقتصادی دولت وارد است اما مسئولان مربوطه حتما باید پاسخگوی عملکرد خود در مقابل مجلس و ملت باشند.

وی با اشاره به طرح ارائه کالاهای اساسی عنوان کرد: این طرح با هدف کمک به اقشار ضعیف در مجلس گذشته تصویب شده اما اراده ای در دولت برای تحقق این مهم وجود ندارد.

حسن پور بیگلری با بیان اینکه هفته گذشته به مناسبت هفته تعاون از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به اتفاق تمام معاونین و رئیس اتاق تعاون دعوت به عمل آمد، گفت: بحث های خوبی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد وزیر کار با تحرک بیشتری نسبت به مطالباتی که نمایندگان کمیسیون اقتصادی داشتند اقدام کند، ازجمله بیکاری بیش از یک میلیون نفر در بحث کرونا که قرار شد وزارت کار برنامه های خودش را در این حوزه جدی تر دنبال نماید.    

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در خاتمه عنوان کرد: به همت اتاق تعاون کشور، نمایشگاه تعاون در بخش ساختمان افتتاح شده و باتوجه به رعایت پروتکل های بهداشتی ، نمایشگاه از جنب و جوش خوبی برخوردار بوده و نیاز هست ضمن رعایت این پروتکل ها، به مسائل اقتصاد و معیشت مردم توجه جدی صورت بگیرد.