«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس مدعی شد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران  می‌تواند به عنوان گزینه‌ای در جهت همسوسازی رفتار‌های بی ثبات کننده ایران در منطقه مورد بررسی قرار گیرد.

بن والاس در مصاحبه‌ با بخش انگلیسی زبان شبکه العربیه، ادعای خود را در حالی عنوان کرد که کشورش پیش از این به قطعنامه آمریکایی تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رای مخالف داد. والاس مدعی شد انگلیس توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ را بهترین راه مهار تهدید‌های منطقه‌ای ایران می‌داند.

والاس گفت تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران گزینه‌ای است که دولت انگلیس در آینده می‌تواند آن را مورد بررسی قرار دهد.

وزیر دفاع انگلیس در ادامه افزود: هر کس [توافق هسته‌ای ایران] را نقض کند، برای ما مشکلاتی ایجاد می‌کند بنابراین ما باید تلاش کنیم و به جایی برسیم که آن‌ها را به راه بیاوریم. تمدید یا برداشتن تحریم تسلیحاتی ابزاری است که همه ما می‌توانیم آن را مورد بررسی قرار دهیم. در حال حاضر ما در تلاشیم آن‌ها را دوباره به پایبندی (به برجام) بازگردانیم. محدودیت تسلیحاتی تنها برای چند هفته نیست، همینجاست که ما می‌توانیم تصمیمات دیگری اتخاذ کنیم.

والاس همچنین مدعی شد انگلیس فارغ از لغو تحریم تسلیحاتی رابطه نظامی با ایران نخواهد داشت و به دلیل حمایت از تروریسم و فعالیت‌های بی ثبات کننده سالهاست که به تهران سلاح صادر نمی‌کند. در بخشی از ادعا‌های وزیر دفاع انگلیس آمده است: رفتار ایران در منطقه، حمایت از تروریسم، حمایت از فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده در سراسر منطقه از حزب‌الله لبنان، تا انصارالله یمن است. همه این‌ها بدان معناست که انگلیس به هیچ وجه علاقمند به همکاری نظامی با ایران یا فروش اسلحه نیست.